کشفیات یگان حفاظت محیط زیست استات فارس طی ۱۵ روز

۱۳خردادماه۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

نیروهای یگان حفاظت محیط زیست استات فارس طی ۱۵ روز قبل ، لاشه ۳ راس کل ، پازن و میش وحشی، ۹ سرخرگوش،۳ قطعه هوبره زنده گیری شده و لاشه ۵۲ قطعه پرنده وحشی را کشف و ضبط کردند.

 
 به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران ، ابراهیمی، مدیر کل حفاظت محیط زیست  استان در این رابطه گفت: با تلاش و کوشش نیروهای یگان این اداره کل طی ۱۵ روز قبل تعداد ۳۹ نفر متخلف و شکارچی دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.
 
وی گفت: از این متخلفین تعداد دو راس کل و پازن وحشی ،یک راس میش وحشی ،۹ سر خرگوش ،۳ قطعه هوبره زنده گیری شده ،لاشه ۵۲ قطعه پرنده وحشی کبک ،تیهو و قمری  ،طی عملیات هایی که در شهرستان های لامرد ،اقلید،نورآباد،فیروزآباد ،آباده ،بوانات،فسا،داراب،مرودشت،لار ،سروستان و بختگان , توسط گشت سیار اداره کل صورت پذیرفت، کشف و ضبط گردید .
 
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست اضافه کرد که از این متخلفین ۱۷ قبضه اسلحه ساچمه زنی و گلوله زنی و ۷ قبضه اسلحه غیرمجاز کشف و ضبط گردید. همچنین تعداد ۵۷۵ پرنده زنده گیری شده شامل مرغ مینا،سهره،طرقه،کبک و بلدرچین و ۳ بهله جوجه عقاب نیز از این متخلفین شکار و صید کشف و ضبط شد.
 
کامران اسلاملو همچنین خبر از کشف ۷۸۵۰ متر تور ماهیگیری و ۱۲۰ قطعه ماهی صید شده داد.
 
وی ضمن اشاره به هفته تنوع زیستی گفت : ماهیان رودخانه ای نقش مهمی در اکوسیستم های آبی به جهت حفظ تنوع زیستی رودخانه ها دارند و استفاده از روشهای غیر مجاز همچنین صید در  فصول غیرمجاز سبب بروز اختلال اکولوژیکی در رودخانه ها می شود.
 
کامران اسلاملو تصریح کرد: این اداره کل از تاریخ ۱۵ خرداد ، اقدام به صدور پروانه صید ماهی در آبهای رودخانه ای و پشت سد استان می نماید و متقاضیان می توانند با مراجعه به اداره کل و ادارت محیط زیست شهرستانها مجوز مربوطه را کسب نمایند./ل


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. کارشناسان محیط زیست استان تهران گفت:

    خداقوت به محیط بانان غیور استان فارس و مسئول محترم واحد حقوقی اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس جناب آقای دکتر مجتبی یزدان پناه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ