کشف ۶۰۰ هزار نخ سیگار قاچاق در چند استان مرزی

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سردار ‘حسین ذوالفقاری’ گفت: ساعت سه بامداد روز جمعه ماموران هنگ بندر خمیر بوشهر در حوالی خور ‘سایه خوش’ به یک فروند قایق تندرو حامل کالای قاچاق برخورد کردند. قاچاقچیان به محض مشاهده ماموران با توجه به شرایط منطقه خوریات با رها کردن شناور به سمت جنگل های حرا گریختند.

وی افزود: در بازرسی از شناور توقیفی ۱۱۹ هزار و ۸۰۰ نخ سیگار قاچاق به دست آمد. همچنین تلاش برای دستگیری متهمان فراری ادامه دارد.

فرمانده مرزبانی کشور ادامه داد: در عملیات دیگری که در هنگ مرزی بانه انجام شد ماموران پاسگاه مرزی ‘تخت آوالان’ در پی کسب خبری مبنی بر انتقال مقادیری کالای قاچاق توسط قاچاقچیان بی درنگ به محل مورد نظر اعزام شدند. ماموران پس از ساعت ها کمین با تعدادی از قاچاقچیان که به صورت کوله بری قصد ورود به خاک کشورمان را داشتند، برخورد کردند.

ذوالفقاری تاکید کرد: در درگیری که بین ماموران و قاچاقچیان روی داد آنها توان مقابله نداشته و به سمت خاک عراق متواری شدند. در بازرسی از محل درگیری ۴۰ هزار و ۴۰۰ نخ سیگار خارجی به دست آمد. همچنین با تلاش ماموران پایگاه دریابانی بندر لنگه در عملیاتی ۲۶۹ هزار و ۴۰۰ نخ سیگار خارجی نیز کشف شد.

وی با اعلام اینکه ماموران هنگ مرزی بندر لنگه در عملیات جداگانه ای موفق به کشف ۲۴۸ هزار نخ سیگار شده اند، گفت: قاچاقچیان یک فروند قایق حامل کالای قاچاق روز گذشته که از سمت دولاب به مقصد سایه خوش در حرکت بود با حضور مستمر ماموران پایگاه دریابانگی بندر لنگه شناسایی و از آنها ۲۴۸ هزار نخ سیگار قاچاق کشف و ضبط شد.

اجتمام ** ۱۷۸۸ **۱۴۱۵

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۱۷۱۵۰۷


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *