کشورهای عضو جنبش سران عدم تعهد خواستار اصلاح سازمان ملل هستند

‘ریاض منصور’ که برای شرکت در اجلاس سران جنبش عدم تعهد به تهران سفر کرد؛ بامداد شنبه هنگام ترک ایران در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: سخنرانی رهبری و رییس جمهوری ایران درباره اصلاح سازمان ملل برای ما بسیار مهم بود و کشورهای عضو جنبش عدم تعهد نیز در اجلاس شانزدهم بر محورهای مورد اشاره ایران تاکید داشتند.

وی یادآور شد: متاسفانه برخی کشورها در سازمان ملل بیشترین اثرگذاری را دارند و اغلب مصوبات مورد نظر از سوی دیگر اعضا با وجود اتفاق آراء، از سوی این کشورهای اندک در عین بی عدالتی وتو می شود.

سفیر فلسطین در سازمان ملل تاکید کرد: بسیاری از کشورهای عضو سازمان ملل با وجود اینکه جمعیت زیادی دارند در نهایت در تصمیم گیری ها نقشی ندارند که این روند در سازمان ملل متحد باید اصلاح شود.

منصور با یادآوری اینکه ما خواستار ایجادمساوات میان کشورها در سازمان ملل هستیم، اظهار امیدواری کرد که این مساله از سوی کشورهای عضو جنبش عدم تعهد پیگیری شود.

وی در ادامه به مطرح شدن موضوع فلسطین در اجلاس شانزدهم جنبش عدم تعهد اشاره کرد و گفت: بازگرداندن آوارگان فلسطینی به سرزمینشان یکی از مهمترین مسائلی بود که اعضای این جنبش درباره آن به اشتراک نظر رسیدند و این مهم به عنوان یکی از اهداف اجلاس شانزدهم مطرح شد.

سفیر فلسطین در سازمان ملل در ادامه به حضور محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین در اجلاس سران جنبش عدم تعهد اشاره کرد و یادآور شد: این برای نخستین بار است که رییس تشکیلات خودگردان فلسطین در این اجلاس حضور می یابد و حضور وی مهر تاییدی بر به رسمیت شناخته شدن فلسطین است.

منصور اظهار امیدواری کرد که در آینده نه چندان دور، فلسطین به مرکزیت قدس شریف برای دنیا شناخته شود.

نماینده فلسطین در سازمان ملل دقایقی پیش از فرودگاه آمام خمینی ( ره ) تهران را ترک کرد.

فراهنگ**۱۹۸۳** ۱۹۱۷

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۳۰۲۵۷۸


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *