کلینتون متعهد شد تحقیقات درباره مرگ سفیر آمریکا در لیبی را پیگیری کند

reuters2-5.JPG

وزیر امور خارجه آمریکا در جریان دیدار با وزیر امور خارجه قزاقستان در شهر واشنگتن متعهد شد که تحقیقات در خصوص حمله مرگبار علیه کنسولگری آمریکا را در شهر بنغازی لیبی به هر نتیجه‌ای که منجر شود، به طور کامل پیگیری خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه در جریان دیدار با وزیر امور خارجه قزاقستان، گفت: سوال‌های مطرحی در خصوص اینکه دقیقا چه اتفاقی در شهر بنغازی لیبی طی سه هفته پیش رخ داد، وجود دارد و ما تا زمانی که به این سوال‌ها پاسخ ندهیم و تروریست‌هایی که مردم ما را کشتند، تعقیب نکنیم، راحت نخواهیم شد.

وی افزود: زنان و مردانی که به عنوان دیپلمات به کشور ما خدمت کرده‌اند، شایسته تحقیقاتی کامل و دقیق هستند و نتیجه آن هر چه می‌خواهد باشد و من متعهد هستم که برای آنها و کسانی که در خدمت به کشور ما قربانی شده‌اند، این مسئله را محقق کنم.

کلینتون تصریح کرد که وزارت امور خارجه آمریکا یک کمیته بازبینی مسوولیت‌پذیری را به منظور تحقیقات درباره این حمله منتصب کرده است.

وی از این کمیته خواست با بالاترین سرعت ممکن عمل کند و در عین حال دقت را فدای سرعت نکند.

وزیر امور خارجه آمریکا گفت: من می‌دانم که افراد زیادی مشتاق به دانستن پاسخ‌ها هستند و من هم همینطورم، هیچ‌ کس بیشتر از ما در وزارت امور خارجه آمریکا خواهان فهم پاسخ‌ها نیست.

وی افزود: در جریان این بررسی طبیعتا برخی اظهارات ارائه خواهد شد که ممکن است بخشی از آنها تایید شده و بخشی از آنها نشود. بنابراین بگذارید همه حقایق پیش از اینکه اقدام به نتیجه‌گیری کنیم، به دست آید و بگذارید این کار را انجام دهیم تا به حقیقت اتفاقات افتاده پی ببریم.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *