لاوروف دورنمای مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ را امیدوارکننده خواند

وزیر امور خارجه روسیه معتقد است که با توجه به شرایط تازه و اظهارات مثبت مقامات تهران می‌توان به پیشرفت در مذاکرات هسته‌ای بین ایران و نمایندگان گروه «۱+۵» امیدوار بود. خبرگزاری فارس: لاوروف دورنمای مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ را امیدوارکننده خواند

به گزارش گروه وبگردی ممتاز نیوز،به نقل از خبرگزاری «نووستی»، “سرگئی لاوروف” وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که دورنمای فعال سازی کار بر روی حل و فصل مسائل پیرامون برنامه هسته‌ای ایران با توجه به اظهارات مثبت مقامات تازه این کشور چندان بد نیست و می‌توان به رفع اختلافات طرفین در این خصوص امیدوار بود.

لاوروف در جریان سخنرانی خود در نشست سران کشورهای شرق آسیا که در پایتخت برونئی در حال برگزاری است، گفت: در شرایط بوجود آمده کنونی، ما نیز فعالانه شرکت خواهیم کرد. اکنون اظهارات مثبت رهبران تازه ایران این امیدواری را بوجود آورده است که ما می‌توانیم از «نقطه صفر» به سمت جلو حرکت کنیم و پیشرفتی در مذاکرات بوجود آید.

وزیر خارجه روسیه یادآور شد که دور بعدی نشست نمایندگان ایران و گروه «۱+۵» در همین ماه برگزار خواهد شد و طرف روسی هم فعالانه برای نتیجه بخش بودن این مذاکرات مشارکت خواهد داشت.

دور بعدی مذاکرات گروه «۱+۵» (۵ عضو دائم شورای امنیت، بعلاوه آلمان) با نمایندگان ایران قرار است ۱۶-۱۵ ماه اکتبر در ژنو برگزار شود.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *