لایق: گودرزی خودش نخواست به اردو بیاید

۲۷خردادماه،

  رضا لایق دربارهٔ انتقادات پدر صادق گودرزی مبنی بر بی‌خبری کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد از پسرش گفت: چنین موضوعی درست نیست. مسئول مستقیم نظارت بر عملکرد صادق گودرزی بودم. بعد از مسابقات قهرمانی کشور که اواخر سال قبل در قزوین برگزار شد خودش تقاضا کرد که به اردوی تیم ملی برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا دعوت شود، کادر فنی هم به این خواسته احترام گذاشت و از او دعوت کرد.

به گزارش فارس، وی ادامه داد: بعد از آغاز اردو گودرزی تماس گرفت و عنوان کرد به دلیل مشغله‌هایی که دارد ۲ روز دیرتر در اردو حاضر شود، مجدداً ۲ روز دیگر هم این مرخصی تمدید شد که متأسفانه دیگر تماسی از سوی وی نداشتیم. ما هم که تماس گرفتیم تلفن همراهش خاموش بود. پیگیر وضعیت این کشتی‌گیر بودیم، اما خودش تمایلی برای حضور در اردوی تیم ملی نداشت.

لایق با اشاره به اینکه نام گودرزی را برای حضور در مسابقات آمریکا هم رد کرده بوده است، گفت: خود او انصراف داد و گفت که خودش را برای مرحله نهایی انتخابی تیم ملی آماده می‌کند. اینطور نیست که کادر فنی پیگیر شرایط گودرزی نبوده است، اما خود کشتی‌گیر هم باید بخواهد؛ نمی‌توانیم دنبال کشتی‌گیران بدویم.

مربی تیم ملی کشتی آزاد افزود: فضا برای حضور وی مهیا و آماده بود و کادر فنی با دید مثبت به شرایط گودرزی نگاه می‌کرد. به هر حال گودرزی هم از افتخارات کشتی است و زحمات زیادی کشیده است. کادر فنی هم در کنار او است، اما خودش نخواست.

وی تصریح کرد: روز قبل هم با او صحبت کردم و عنوان کرد با وجود آغاز تمرینات آمادگی مطلوبی ندارد و گفت با اضافه وزن مواجه است و نمی‌تواند در انتخابی کشتی بگیرد. البته من تأکید کردم باید حتماً در انتخابی کشتی بگیرد.

لایق ادامه داد: تاریخ و فرآیند مسابقات انتخابی از ماه‌ها پیش مشخص بود و هر کشتی‌گیری که مدعی پوشیدن دوبنده تیم ملی است باید از فیلتر انتخابی عبور کند. به صادق هم گفتم که اگر در انتخابی شرکت نکند شانسی برای پوشیدن دوبنده تیم ملی در مسابقات جهانی نخواهد داشت.

مربی تیم ملی کشتی آزاد دربارهٔ شرایطی که برای مهدی تقوی برای حضور در انتخابی تیم ملی کشتی آزاد به وجود آمده است، عنوان کرد: فعلاً تصمیم خاصی در این باره نگرفته‌ایم. البته تقوی شرایط سختی دارد، اما امیدواریم که بتواند کشتی بگیرد. جلسه‌ای را با حضور اعضای کادر فنی و شورای فنی تشکیل خواهیم داد و تصمیم عادلانه‌ای در این باره خواهیم گرفت.

لایق در پاسخ به این سوال که آیا امکان اینکه تصمیم جداگانه‌ای برای تقوی گرفته شود، وجود دارد، گفت: شرایط تقوی شرایطی خاص است و در ما‌ه‌های اخیر همواره در اردوها حضور داشته و تمرینات خوبی را هم برگزار کرده است. با توجه به جمیع جهات و با توجه به سابقه درخشان تقوی تصمیمی عادلانه دربارهٔ وی خواهیم گرفت.


Varzesh3.com | ورزش ۳
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *