لباس‌های زنانه را به نام چادر مشکی وارد می‌کنند

لباس‌های زنانه را به نام چادر مشکی وارد می‌کنند

جام جم آنلاین: مدیر فروش شرکت ایران مرینوس از واردات گسترده پوشاک تجملی و لباس‌های شب زنانه در پوشش واردات پارچه چادر مشکی به کشور خبر داد و گفت: تعرفه پایین واردات چادر مشکی به کشور و عدم نظارت دقیق سبب شده است که با توجه به نیاز ۴۰ میلیون متری کشور سالانه ۱۰۰میلیون متر پارچه چادری به کشور وارد شود که حجم بالایی از این واردات انواع لباس‌های زنانه است.

“ناصر بزرگ” در تشریح وضعیت تولید و واردات چادر مشکی در کشور گفت: هم‌اکنون تمام نیاز کشور به چادر مشکی از واردات تامین می‌شود و هنوز بعد از چهار و یا پنج سال از سرمایه گذاری و برنامه ریزی‌های مختلف درباره تولید این محصول در کشور هیچ موفقیت عاید صنعت نساجی نشده است.

نیاز ۴۰ میلیون متری و واردات ۱۰۰ میلیون متری

وی افزود: بر اساس آمار مراکز معتبر سالانه در حدود ۱۰۰ میلیون متر انواع پارچه چادری به کشور وارد می‌شود، ولی نیاز واقعی کشور به این محصول در حدود ۳۵ تا ۴۰ میلیون متر است.

او با بیان اینکه تعرفه پایین واردات این محصول راه را برای سوء استفاده هموار کرده است، تصریح کرد: آمار وارداتی ۱۰۰ میلیون متری پارچه چادر مشکی به کشور و نیاز ۴۰ میلیون متری کشور به این محصول به خوبی گواه این موضوع است که به نام چادر مشکی کالاهای دیگری در حال حاضر وارد کشور می‌شود.

لباس‌های زنانه‌ای که با نام چادر مشکی وارد کشور می‌شود

مدیر فروش شرکت ایران مرینوس تاکید کرد: حجم بالایی از آمار واردات پارچه چادر مشکی شامل انواع پوشاک تجملی بانوان و لباس‌های شب زنانه‌ای است که با نام این محصول و با تعرفه بسیار پایین به صورت رسمی وارد کشور می‌شود و با قیمت‌های بسیار بالایی در اختیار خریداران قرار می‌گیرد.

کارخانه‌هایی که پس از ۴ سال یک متر چادر هم تولید نکردند

بزرگ ادامه داد: اگرچه در طول چند سال گذشته ۲ کارخانه بزرگ برای تولید چادر در کشور راه اندازی شده است؛ ولی تا به امروز این ۲ کارخانه موفق به تولید یک متر پارچه چادری نشدند، زیرا تولید این محصول نیاز به دانش فنی و ماشین‌آلات خاصی دارد که این ۲ کارخانه نه تنها فاقد آنها هستند که حتی از نیروی انسانی متخصص در این زمینه نیز بی بهره هستند.

وی با بیان اینکه دانش فنی تولید چادر مشکی هم‌اکنون در اختیار متخصصان شرکت ایران مرینوس قرار دارد، گفت: شرکت ایران مرینوس با سرمایه گذاری مناسب و اجرای برنامه‌ریزی دقیق از چند سال پیش موفق به راه اندازی خط تولیدی برای تولید چادر مشکی در کشور شده است و محصول آزمایشی این کارخانه تا چند روز دیگر تولید خواهد شد.

مدیر فروش شرکت ایران مرینوس تاکید کرد: این شرکت به عنوان شرکتی تولیدی در زمینه تولید پارچه فاستونی به طور معمول و منطقی قادر به تولید حجم بالای پارچه چادری نیست؛ ولی این آمادگی را دارد تا دانش فنی خود را در اختیار شرکت‌های دیگر قرار دهد تا با سرمایه گذاری مناسب تولید چادر مشکی در کشور به تولید انبوه رسیده و بخشی از نیاز کشور از تولیدات داخلی تامین شود.(سایت تولید ایرانی)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *