لباس‌های پرزدار و یقه‌های خزدار عامل آلرژی تنفسی و پوستی کودکان

مهر  ۱۴۰۲
ممتاز نیوز : عضو هیئت مدیره انجمن آسم و آلرژی ایران گفت: در لابلای پرزهای البسه، گرد و غبار جمع می‌شوند که حاوی حشرات ریزی به نام مایت می باشند و می‌توانند سبب آلرژی تنفسی و آلرژی پوستی در اشخاص شوند و در ادامه به آسم، رینیت آلرژی و اگزما منجر شوند.

مریم محلوجی راد در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: لباس‌های پرزدار و یقه خزدار می‌توانند سبب آلرژی در اشخاص شوند چرا که در لای پرزها گرد و غبار جمع می‌شوند و این گرد و غبارها حاوی حشرات ریزی به نام مایت می باشند که از جمله آلرژن‌های مهم در محیط داخلی منزل محسوب می‌شوند.

عضو هیئت مدیره انجمن آسم و آلرژی ایران گفت: مایت‌ها می‌توانند سبب آلرژی تنفسی و آلرژی پوستی در اشخاص شوند و در ادامه آسم، رینیت آلرژی و اگزما را ایجاد کنند.

فوق تخصص آسم، آلرژی و ایمونولوژی بالینی افزود: لباس‌هایی که از مواد پلاستیکی و شیمیایی تشکیل شده‌اند نیز می‌توانند به عنوان عامل محرک، سبب تشدید آلرژی پوستی شوند؛ بنابراین به اشخاصی که دارای آلرژی پوستی مثل اگزما می باشند پیشنهاد می‌شود از پوشیدن این نوع لباس‌ها اجتناب کنند.

عضو هیئت مدیره انجمن آسم و آلرژی ایران به لباس‌های کاموایی اشاره داشت و گفت: اگر جنس کاموا از جنس نخ باشد بهتر است اما اگر کاموا از جنس پلاستیک باشد قسمت‌هایی که به طور مستقیم با پوست در تماس است مثل یقه و مچ می‌تواند آزار دهنده باشد اما اگر این دسته از لباس‌ها بر روی لباس دیگری پوشیده شود و با بدن در تماس مستقیم نباشند مشکل‌زا نیستند.

محلوجی راد به اشخاصی که سابقه آلرژی پوستی و تنفسی دارند پیشنهاد کرد: از پوشیدن لباس‌های خزدار، پشمی و پرزدار بپرهیزند و بدانند که این موارد در مورد کلاه و شال ‌گردن نیز صدق می‌کند.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ