لبنیات باز هم گران شد

۲۲م آذر ،

طی چند روز قبل بعضی شرکت‌های لبنی برای چند‌مین بار شیر و لبنیات را گران کردند.

ممتازنیوز: طی چند روز قبل بعضی شرکت‌های لبنی برای چند‌مین بار شیر و لبنیات را گران کردند.

به‌رغم وعده‌های مسئولان سازمان حمایت مبنی بر مخالفت با هرگونه افزایش قیمت شیر و لبنیات تا سال آینده طی چند روز اخیر بعضی شرکت‌های لبنی برای چندمین بار نرخ شیر و لبنیات به‌ویژه اقلام لوکس و کم مصرف را افزایش داده‌اند.

 عرضه چندنرخی، گرانفروشی و کم فروشی شیر و لبنیات گلایه مصرف‌کنندگان طی چند هفته اخیر را به‌دنبال داشته و به‌نظر می‌رسد بازار فراورده‌های لبنی به حال خود رها شده و شرکت‌های لبنی نرخ‌های متفاوتی را روی محصولات خود درج کرده‌اند و از نظارت نیز خبری نیست.

بررسی قیمت خرده فروشی لبنیات در سطح شهر بیانگر آن است که طی چند روز اخیر نرخ بعضی محصولات پاک مانند شیر پاکتی کم لاکتوز از دو هزار و ۱۰۰به دو هزار و ۵۰۰، شیر غنی شده از ۱۷۰۰به دو هزار، شیر پاکتی پرچرب از ۱۸۰۰به دو هزار و ۱۵۰ و خامه از ۷۵۰به ۸۵۰تومان افزایش یافته است.

همچنین گرچه بعضی شرکت‌های لبنی قیمت شیر را افزایش نداده‌اند اما با عرضه شیر کم چرب و پر چرب با یک قیمت نسبت به گرانفروشی اقدام کرده‌اند؛ به‌نحوی که شیر بطری یک و نیم لیتری کم‌چرب و پر چرب پاژن با قیمت یکسان دو هزار و ۹۵۰تومان به مصرف‌کنندگان عرضه می‌شود، این در حالی است که قیمت شیر بطری یک لیتری کم‌چرب این شرکت با قیمت هزار و ۶۰۰ و شیر بطری یک لیتری پر چرب به نرخ هزار و ۸۵۰تومان به مشتریان عرضه می‌شود.

همچنین قیمت شیر کاکائو، دوغ و انواع ماست لیوانی افزایش یافته است به‌نحوی که نرخ ماست لیوانی به تک از هزارو ۲۰۰به هزار و۵۰۰تومان افزایش یافته و شیر کاکائو و شیر بطری چوپان با قیمت‌های تازه به مصرف‌کنندگان عرضه می‌شود. همچنین قیمت پنیر ۴۰۰گرمی دامداران به سه هزار و ۴۰۰تومان افزایش یافته است.

برخورد می‌کنیم

این افزایش قیمت‌ها در حالی اعمال می‌شود که روز قبل معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت، معدن و تجارت دربارهٔ سبب افزایش قیمت لبنیات در روزهای اخیر گفت: در میان این اقلام دوغ نسبت به ماست و خامه افزایش قیمت بیشتری داشته که این اقدام غیرقانونی است.

حسن رادمرد با تکرار وعده برخورد با متخلفین افزود: در نشست مشترک (دوشنبه) با حضور سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، بازرسی اصناف و تعزیرات حکومتی، مقرر شد که هرچه سریع‌تر با شرکت‌های متخلف برخورد قانونی شود.

روزنامه همشهری


.
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *