لزوم ایجاد ساختارهای تاثیر گذاردرجنبش عدم تعهد

لزوم ایجاد ساختارهای تاثیر گذاردرجنبش عدم تعهد

جام جم آنلاین: روسای جمهور ایران و پاکستان در گفتگوی تلفنی با یکدیگر در خصوص موضوعات گوناگون در زمینه همکاری های منطقه‌ای و بین المللی بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش روز یکشنبه جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی ن‍ژاد در گفتگوی تلفنی با آصف علی زرداری، رییس جمهور پاکستان، گفت: جنبش عدم تعهد جنبشی مستقل بوده و ظرفیت های فراوانی دارد، اما تاکنون نهادها و سازمان های لازم برای پیگیری و اجرای توافقات در آن شکل نگرفته است.

رییس جمهور برلزوم آماده سازی مقدمات ایجاد ساختارهای لازم برای اجرای مصوبات این جنبش و برگزاری جلسه مشورتی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد با حضور اعضای موسس و برخی کشورهای تاثیر گذار در این جنبش نظیر پاکستان تاکید کرد.

دکتر احمدی نژاد با اشاره به تحولات منطقه و رخدادهای سوریه اظهار داشت: باید گروهی برای ارتباط با طرفین به منظور هدایت مسائل به سوی استقرار آرامش ، صلح و تفاهم تشکیل شود.

رییس جمهور همچنین بار دیگر کشته و زخمی شدن عده کثیری از مردم پاکستان در حوادث آتش سوزی در شهرهای کراچی و لاهور را به رییس جمهور و ملت این کشور تسلیت گفت.

آصف علی زرداری رییس جمهور پاکستان نیز با تقدیر از مدیریت موفقیت آمیز شانزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد از سوی جمهوری اسلامی ایران، خواستار پیگیری ایجاد ساختارهای اجرایی لازم در این جنبش و نیز تشکیل گروهی برای تماس با طرفین درگیری ها در سوریه شد.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ