لزوم توسعه مناسبات ایران و سودان در جهت مقابله با تحریم‌ها

لاریجانی در دیدار با نایب رئیس مجلس سودان تاکید کرد

رئیس مجلس شورای اسلامی بر لزوم توسعه مناسبات فیمابین جمهوری اسلامی ایران و سودان در عرصه‌های مختلف اقتصادی، بازرگانی و صنعتی برای مقابله با تحریم‌ها تاکید کرد.

به گزارش حوزه پارلمان باشگاه خبرنگاران علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز(یکشنبه) در دیدار با “هجو قسم‌السید” نایب رئیس مجلس سودان با اشاره به اشتراکات دینی و فرهنگی مردم دو کشور گفت: مردم و مقامات جمهوری اسلامی ایران تعلق خاطر زیادی به مردم مسلمان سودان داشته و بر گسترش ارتباطات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی فیمابین تاکید دارند.

وی در ادامه تحریم‌های اعما‌ل‌شده از سوی کشورهای غربی علیه جمهوری اسلامی ایران و سودان را یک برنامه از پیش طراحی‌شده با اهداف خاص سیاسی دانست و افزود: باید با توسعه و تقویت مناسبات فیمابین در عرصه‌های مختلف اقتصادی، بازرگانی و صنعتی با این تحریم‌ها مقابله کرد.

لاریجانی همچنین بر اهمیت گسترش ارتباطات پارلمانی میان دو کشور تاکید و خاطرنشان کرد:‌ رشد و توسعه ارتباطات پارلمانی، زمینه آشنایی هر چه بیشتر مردم دو کشور و بسترهای مناسب برای گسترش همکاری‌های دوستانه در همه عرصه‌ها را فراهم می‌سازد.

در ادامه این دیدار “هجو قسم‌السید” نایب رئیس مجلس سودان روابط این کشور با جمهوری اسلامی ایران را روابطی خوب و رو به گسترش توصیف کرد و افزود: وجود منابع طبیعی فراوان در سودان و توانایی‌های فنی و تکنولوژی در ایران می‌تواند به گسترش روابط اقتصادی دو کشور کمک کند.

وی در پایان ضمن ارائه گزارشی از آخرین تحولات منطقه و کشورش،‌ پیام “احمد الطاهر” رئیس مجلس سودان برای شرکت لاریجانی در کنفرانس آتی کشورهای اسلامی در سودان را تقدیم وی کرد.
انتهای پیام/س۲


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *