لزوم خروج خودرو از حالت شبه دولتی

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

 لزوم خروج خودرو از حالت شبه دولتی

لزوم خروج خودرو از حالت شبه دولتی

ممتازنیوز: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به مسایل و مشکلات خودروسازان، افزود: مشکلات شرکت‌های خودروساز به ساختارغلط این شرکتها برمی گردد که نیازمند تغییر است.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از خانه ملت، حمیدرضا فولادگر با اشاره به اینکه واردات درحد جزیی ایرادی ندارد چرا که این بازار کاملا انحصاری است، افزود: شرکت‌های خودروساز باید به شکل واقعی خصوصی شده و از حالت شبه دولتی خارج شوند.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اشتغال بالای شرکت‌های خودروسازو سهم آنها در تولید ناخالص ملی گفت: با خصوصی شدن خودروسازی ها کیفیت و خدمات پس از فروش و قیمت‌ها رقابتی خواهد شد.
وی درادامه با اشاره به اجرای ناقص سیاستهای کلی اصل ۴۴ گفت: اجرای سیاستهای کلی اصل ۴۴ وقتی کامل می گردد که مردم دربارهٔ سهام عدالت تصمیم گیر باشند و این سهام دربورس قابل خرید و فروش باشد.
فولادگر با بیان اینکه مدیریت و مالکیت سهام عدالت باید در اختیار مردم باشد، افزود: درحال حاضرواگذاری بنگاههای دولتی رقابتی نیست و اکثر واگذاری ها برای رد دیون دولت است از این رو برای رقابتی شدن و خصوصی سازی واقعی باید تمام مراحل واگذاری طی شود.
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: در اقتصاد تنها سه بخش خصوصی، تعاونی و دولتی وجود دارد که در چند سال اخیر بخشی به نام موسسات عمومی غیر دولتی متولد شده است، موسساتی که باید وضعیتشان مشخص شود که آن ها در قالب دولتی اند و یا خصوصی و تعاونی؟
نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه اول باید سهام در بورس واگذار و بعد مزایده و بعد مذاکره شود، افزود: اگر مراحل واگذاری سهام عدالت تکمیل شود و مردم مالک سهام باشند می توان گفت به عدالت رسیده ایم.


پرشین خودرو | RSS
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *