لزوم رفع فاصله میان آموزش تئوری و بالینی در عرصه علوم پزشکی

۲۴م اسفند ،

50-144.jpg

مدیر گروه پرستاری دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، ارتقاء رتبه علمی و آموزشی رشته پرستاری را از جمله اهداف سیاست‌های دانشکده پرستاری عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خوزستان، مهناز مرادی در همایش تجلیل از پرستاران نمونه استان خوزستان، اظهارکرد: در دانشکده پرستاری، آموزش علمی پرستاری برای حرفه‌ای شدن پرستاران ارائه می‌شود، البته باید توجه داشت که دانشکده پرستاری دانشگاه جندی شاپور از دانشکده‌های تیپ یک کشور است.

وی افزود:‌ سالانه ۵۰ تا ۶۰ دانشجو کارشناسی، ۲۵ دانشجو کارشناسی ارشد و ۴ تا ۵ دانشجوی دکتری در این رشته پذیرش می‌شوند و سالانه نیز تعداد این اشخاص و ورودی‌ها افزایش می‌یابد.

مرادی با اشاره به راه‌اندازی مرکز تحقیقات مزمن در دانشگاه در راستای ارتقاء علمی رشته پرستاری، گفت: این مرکز پذیرای همه کارهای تحقیقاتی و پژوهشی در زمینه کاری خود است.

مدیر گروه پرستاری دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با تاکید بر اینکه نیمی از آموزش حرفه‌ای پرستاری مربوط به آموزش بالینی است، تصریح کرد: در حال حاضر نیز شاهد همکاری دو بخش آموزش تئوری و بالینی هستیم، ولی این اقدامات باید بیش از این افزایش یابد و امید است بتوان این فاصله میان بالین و آموزش تئوری را رفع کرد.

وی افزود: امیدواریم قانون حاکمیت بالینی درسال ۹۲ به صورت کامل اجرایی شود و بتوان شاهد تغییرات خوبی در این حوزه بود.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ