لزوم ورود دولت به مدیریت نمایشگاه الکامپ

۰۷م اسفند به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

در حالی که تعیین دیرهنگام مجری نمایشگاه الکامپ همیشه یکی از بهانه‌های ضعف آن بوده اکنون معاون وزیر ارتباطات می‌گوید: باید پیش از پایان سال برای ساماندهی الکامپ ۹۲ با سازمان نظام صنفی رایانه‌ای هم‌اندیشی‌ شود. فارس آذرماه هر سال در رسید برگزاری نمایشگاه سالانه الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ) تازه بحث پیرامون الکامپ داغ می‌شود. یکی از این مباحث همیشگی کشمکش برای تعیین متولی برگزاری نمایشگاه است که به رویه‌ای تکراری هر ساله تبدیل شده است.
به این سبب نیز در آخرین لحظات و تقریباً یک یا دو ماه مانده به برگزاری نمایشگاه متولی مشخص می‌شود و در اندک فرصت باقی‌مانده مقدمات برپایی نمایشگاه چیده و نمایشگاه برگزار می‌شود. با این روال همیشه نیز در پایان ۴ روز برپایی نمایشگاه یکی از عواملی که در ضعف نمایشگاه مقصر اعلام می‌شود، مشکل دیر مشخص شدن متولی نمایشگاه است.

*ساماندهی الکامپ ۹۲ از هم‌اکنون در دستور کار
اما امسال علی حکیم جوادی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هنوز سال به اتمام نرسیده و با گذشت تنها سه ماه از الکامپ ، برنامه‌های زودهنگامی برای الکامپ آینده در سر دارد.
علی حکیم جوادی در گفت‌وگو با فارس در خصوص برگزاری نمایشگاه الکامپ اظهار داشت: نمایشگاه الکامپ متأسفانه به سبب کشمکش‌های بین مجریان نابسامان شده است؛ به این سبب امسال بحثی مطرح شد که بتوانیم الکامپ را ساماندهی کنیم؛ البته ساماندهی برای نمایشگاه محقق نشد اما برای سال آینده برنامه‌هایی داریم.

*مخالفم دولت متولی الکامپ شود
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص تعیین متولی برای الکامپ گفت: در بحث ساماندهی نمایشگاه الکامپ اساساً با این موضوع که دولت متولی برگزاری نمایشگاه شود مخالف هستم، اما به اعتقاد من لازم است که دولت برای ساماندهی، مدیریت و سیاستگذاری ورود پیدا کند.
وی در توضیح ادله ورود دولت به مدیریت و سیاستگذاری الکامپ، گفت: امروز خصوصاً بیشتر بازتاب حوزه فناوری اطلاعات در حوزه خدمات دولت الکترونیک است که توسط دولت به مردم ارائه می‌شود و برای مردم ملموس است؛ از این رو یکی از وزنه‌های سنگین الکامپ، دولت است.

*هم‌اندیشی‌ با سازمان نظام صنفی رایانه‌ای برای ساماندهی الکامپ ۹۲
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران اظهار داشت: با ورود آقای آیت‌اللهی به سازمان نظام صنفی رایانه‌ای باید با این سازمان هماهنگی و هم‌اندیشی‌ داشته باشیم تا ببینیم چگونه می‌توان این نمایشگاه را برگزار کرد که بیشترین دستاورد را برای مردم و دست‌اندرکاران این حوزه داشته باشد.
حکیم جوادی اضافه کرد: سعی می‌کنیم پیش از پایان سال برای این هماهنگی و هم‌اندیشی‌ به نتایجی برسیم.


iTanalyze.ir
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *