لغو ۱۲۸۰ پرواز یک شرکت هواپیمایی بزرگ به دلیل ابتلای کارمندان به امیکرون

ابتلای کارمندان یک شرکت بزرگ هواپیمایی به سویه جدید ویروس کرونا، موجب شد این شرکت مجبور شود ۱۲۸۰ پرواز خود برای هفته‌های آینده را لغو کند.

 لغو ۱۲۸۰ پرواز یک شرکت هواپیمایی بزرگ به دلیل ابتلای کارمندان به امیکرون

به گزارش ممتاز نیوز، به نقل از رویترز، شرکت هواپیمایی جت‌بلو اعلام کرده است به خاطر افزایش ابتلای کارمندانش به نوع جدید ویروس کرونا به نام امیکرون، مجبور شده ۱۲۸۰ پرواز خود طی دو هفته آینده را لغو کنند.

به طور کلی شرکت‌های هواپیمایی بین المللی طی چند روز گذشته به خصوص در آمریکا هزاران پرواز خود را لغو کرده‌اند که دلیل اصلی آن کمبود نیرو ناشی از ابتلای بسیاری از کارمندان به نوع جدید ویروس کرونا به نام امیکرون و یا بدی آب و هوا بوده است.

سخنگوی جت‌بلو گفته که انتظار می‌رود تعداد ابتلای به ویروس کرونا در میان کارمندان در شمال شرق آمریکا طی یک تا دو هفته آینده افزایش یابد.

وی تاکید کرد این بدان معناست که احتمالاً شاهد افزایش لغو پروازها طی روزهای آینده خواهیم بود و این روند تا زمانی که میزان ابتلای کارمندان به کرونا کاهش یابد ادامه پیدا خواهد کرد.

طی روزهای گذشته تعداد ابتلای روزانه کرونا در آمریکا به شدت افزایش یافته به گونه‌ای که به طور متوسط روزانه بیش از ۲۵۸ هزار نفر در این کشور طی ۷ روز گذشته به کرونا مبتلا شده اند.

باوجود افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در آمریکا اما مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در این کشور اعلام کرده که فعلاً به دنبال اجباری کردن واکسیناسیون در پروازهای داخلی این کشور نیست.

انتهای پیام/

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.