لهستان، ۴۵ دیپلمات روس را اخراج کرد / دلیل: جاسوسی

لهستان دستور اخراج ۴۵ دیپلمات روس را به دلیل «جاسوسی» صادر کرد.

لهستان، ۴۵ دیپلمات روس را اخراج کرد / دلیل: جاسوسی

به گزارش ممتاز نیوز، لهستان اعلام کرد که ۴۵ دیپلمات روس را به دلیل «جاسوسی» اخراج کرده است.

ماریوش کامینسکی، وزیر کشور لهستان در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت که کشورش« ۴۵ جاسوس روس» را که از موقعیت دیپلماتیک خود در لهستان استفاده می‌کردند، اخراج کرده است. او در ادامه نوشت: «ما با قاطعیت عوامل سرویس‌های مخفی روسیه را در کشور خود در هم می‌شکنیم.»

آژانس امنیت داخلی لهستان از وزارت خارجه این کشور خواسته است تا هرچه سریع‌تر این گروه از دیپلمات‌های روسیه را از لهستان اخراج کند.

روابط روسیه و کشورهای غربی در پی حمله نظامی این کشور به اوکراین پرتنش شده است.

سرگئی آندریف، سفیر روسیه در لهستان هم با تأیید خبر اخراج دیپلمات‌های روس، گفت که به افراد مورد نظر پنج روز فرصت داده شده است تا لهستان را ترک کنند.

او با رد اتهامات مطرح شده علیه دیپلمات‌های روسیه، گفت که مسکو این حق را برای خود محفوظ می‌داند که اقدامات تلافی‌جویانه انجام دهد. با این حال او با تأکید بر حفظ روابط دوجانبه، گفت که سفرا در سفارتخانه‌ها همچنان به کارشان ادامه می‌دهند.

البته سخنگوی وزارت خارجه لهستان خبر داد که یکی از روس‌هایی که باید این کشور را ترک کند از آنجا که فرد «خطرناکی» است، برای انجام این کار فقط ۴۸ ساعت وقت دارد.

آژانس امنیت داخلی لهستان اوایل روز چهارشنبه اعلام کرد که یک شهروند لهستانی را به ظن جاسوسی برای سرویس‌های مخفی روسیه بازداشت کرده است.

سخنگوی آژانس امنیت داخلی لهستان گفت که فعالیت‌های مظنون بازداشت شده «تهدیدی برای امنیت داخلی و خارجی لهستان» بود.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *