لوکشین فیلمبرداری فیلم خاطره انگیز » مادر » نابود می شود!

ممتازنیوز:

2333

وقتی ۲۷ سال پیش، علی حاتمی کارگردان سینما خانه ای قدیمی را در خیابان شیخ هادی تهران برای لوکیشن فیلم «مادر» انتخاب کرد، نمی دانست این خانه، زیر پای برج ها و آپارتمان های نوساز خاک می شود.

۱۲ سال پیش، مالک خانه ای که فیلم «مادر» در آن ساخته شد، بنا را خراب کرد تا جای آن ساختمانی پنج طبقه با سنگ های سیاه بسازد و فقط اجازه داد، درخت توت پیر خانه، تنها یادگار «مادر» در محله باشد. حالا هم خانه ای در مقابل آن قد کشیده و خانه ی «مادر» در سایه ی او به فراموشی می رود.

به گزارش ایسنا، خانه ی «مادر» متعلق به «ساعد مراغه ای» بود و «امیراصلان افشار» آن را خرید که بعد از انقلاب از ایران رفت. علی حاتمی نیز برای ساختن فیلم «مادر» خانه را اجاره کرد. بعد از ساخت فیلم هم این بنا به قیمت ۶۰۰هزار تومان به فروش رسید.

گوشه ی حیاط این خانه، دو اتاق قرار داشت که مخصوص سرایدار بود. ساختمان، پله های بلند و پهنی داشت. سمت راست خانه، اتاق بزرگی بود، با سقف بلند و گچ بری های زیبا. سمت چپ هم آشپزخانه بود. این ساختمان زیرزمین هم داشت. کف اتاق ها موزاییک های شطرنجی سیاه و سفید بود و درخت توت بزرگی داخل حیاط که هنوز هم زنده است.

و حالا آپارتمانی با آجر سه سانتی و درهای بزرگ و کوچک قهوه یی جای خانه ی «مادر» علی حاتمی را که امروز (۲۳ مردادماه) سالروز تولدش است، گرفته است.

ایسنا


اخبار ایران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ