لیبی یک‌میلیارد به لبنان پیشنهاد کرد

جام جم آنلاین: روزنامه الدیار لبنان نوشت که دولت لیبی به لبنان دریافت یک میلیارد دلار در برابر بسته شدن پرونده امام موسی صدر را پیشنهاد داده است.

این روزنامه تصریح کرد: لیبی به لبنان پیشنهاد داده است در مقابل دریافت یک میلیارد دلار پرونده امام موسی صدر را ببندد، به گونه‌ای که این مبلغ در منطقه جنوب لبنان محل سکونت سابق امام موسی صدر صرف شود.

یک هیئت عربی این پیشنهاد را به مقامات لبنانی ارائه داده است و لیبی یک میلیارد دلار را به طور نقدی در اختیار این هیئت قرار داده بود تا به دولت لبنان تحویل دهد و این مبلغ نه برای خانواده امام موسی صدر بلکه برای بازسازی مناطق جنوب صرف شود تا بدین گونه لیبی از پیگیری سرنوشت امام موسی صدر یا اعتراف به قتل آن رفع تکلیف کند.

این در حالی است که به نوشته روزنامه الدیار مقامات لبنانی به طور کل با این موضوع مخالفت و تاکید کردند که اگر لیبی امام موسی صدر و دو همراهش را کشته است باید اعتراف و به خاطر آن عذرخواهی کند و اجساد آنها را به لبنان تحویل دهد.

روزنامه الدیار ادعا کرد که عبدالله السنوسی، وزیر اطلاعات قذافی که به تازگی از موریتانی به لیبی تحویل داده شده، مکان دفن امام موسی صدر و دو همراهش را فاش ساخته است.(فارس)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ