لیبی به حالت آماده باش درآمد

مقامات لیبی به منظور جلوگیری از ادامه حملات احتمالی هواداران معمر قذافی دیکتاتور معدوم این کشور نیروهای امنیتی خود را به حال آماده باش درآوردند.
به گزارش  پایگاه خبری «الیوم السابع»،«ونیس الشارف» معاون وزیر کشور در مناطق شرق لیبی اعلام کرد نیروهای امنیتی در این کشور آماده سرکوب هر اقدامی برای برهم زدن امنیت و ثبات کشور هستند.

وی افزود: سطح آمادگی نیروهای امنیت ملی و گردان‌های انقلابی وابسته به وزارت کشور را برای مقابله با هر اقدام جهت ایجاد ناامنی و بی ثباتی در کشور افزایش داده ایم.

این مقام وزارت کشور لیبی خبر اعلام حالت فوق العاده در مناطق شرقی لیبی را تکذیب کرد و افزود ، اعلام حالت فوق العاده تنها به دستور کنگره ملی یا نخست‌وزیر موقت صادر خواهد شد.

الشارف همچنین گفت: نیروهای امنیتی لیبی شماری از اعضا و وابستگان به رژیم سابق معمر قذافی را در ارتباط با اقدامات تروریستی پیشین یا نقشه‌های تروریستی در دست اجرا دستگیر کردند و مقادیری مواد منفجره که برای کار گذاشتن در شهر بنغازی و دیگر شهرهای مجاور آن در نظر گرفته شده بود از آنها کشف و ضبط شد.

شهر بنغازی لیبی مهد انقلاب این کشور و همچنین طرابلس پایتخت لیبی طی یک ماه گذشته شاهد چندین مورد انفجار تروریستی بوده است که با بازداشت شماری از افراد مظنون معلوم شده است که برخی هواداران و وابستگان رژیم قذافی در پس این حملات بودند و باند تروریستی که در آن عضویت داشته اند برای حملات دیگر در لیبی نیز توطئه‌چینی می‌کنند.

۲۶۱۵۱

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *