لیست آپارتمان‌های ارزان در بازار تهران

گردآوری توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز

https://www.momtaznews.com/wp-content/uploads/2012/10/2f57a2a6a8195b31161ea69d01c08756.jpg

وضعیت بازار مسکن در آخرین روزهای شهریور ماه تغییر چندانی نسبت به ماه گذشته نداشته و بازار معاملات مسکن همچنان در رکود به سر می‌برد.

اما رکود بازار مسکن یک مزیت برای خریدارانی به شمار می‌رود که به دنبال یافتن خانه‌هایی ارزان قیمت از صاحبان پول لازم هستند، در واقع در میان آگهی‌ها آپارتمان‌های زیادی یافت می‌شوند که مالکان با عنوان «فروش فوری» یا «پول لازم» خریداران را ترغیب به خرید می‌کنند.

رکود بازار و کاهش خرید و فروش مسکن که ماه‌ها است گریبان بازار مسکن را گرفته است، تعداد زیادی از مالکان را با مشکل مواجه کرده و آنها حاضرند برای فروش سریع آپارتمان‌های خود، قیمت‌ها را بشکنند. این در حالی است که در ماه‌های ابتدایی سال  که قیمت‌های کمی بالا رفته بود  مالکانی که منتظر افزایش  چشمگیر قیمت در بازار مسکن بودند  یا حاضر به فروش ملک خود  نبودند یا اینکه قیمت‌های  نجومی برای ملک خود تعیین می‌کردند. اما در شرایط فعلی  بازار به نفع خریدارانی است که در جریان افزایش یکباره قیمت‌ها قادر به خرید آپارتمان نبودند و پول کافی برای خرید نداشتند. به گفته یک فعال بازار مسکن، از زمانی که زمزمه‌های وام ۸۰ میلیونی مسکن آغاز شده است برخی از مالکان که حاضر بودند آپارتمان‌هایشان را متری ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان زیر قیمت بازار به فروش برسانند به امید افزایش قیمت‌ها دست نگاه داشته و منتظر تاثیر این وعده دولت بر قیمت مسکن هستند.  او ادامه می‌دهد: ماه پایانی تابستان نسبت به دو ماه گذشته شاهد افزایش معاملات بودیم اما بیشترین خرید و فروش متعلق به  خانه‌های کوچکی بود که زیر ۲۵۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده بود.

این مشاور املاک که در محدوده مرکزی تهران فعالیت می‌کند می‌افزاید: هیچ افزایش و جهش قیمتی برای بازار مسکن در ماه‌های پیش‌رو پیش‌بینی نمی‌شود. در مدت پیش‌رو وضعیت بازار مسکن هم به تبع بهبود بازار اقتصادی رو به رونق می‌رود؛ اما هنوز  وضعیت اقتصادی مردم  امیدوارکننده نیست و درآمد مردم برای خرید هم مناسب نیست. به اعتقاد کارشناسان، دست‌کم در دو سه ماه آینده افزایش آنچنانی قیمت مسکن بعید به نظر می‌رسد، مگر اینکه افزایش قیمت مصالح ساختمانی در این بخش تاثیرگذار باشد. شاید با رونق  نامحسوس معاملات مسکن در شهریورماه اندکی بازار مسکن تکان بخورد و قیمت‌ها را کمی تحت تاثیر خود قرار دهد؛ اما آنچه مسلم است، اینکه مسکن با افزایش قیمت همراه نمی‌شود.   با نگاهی به فایل‌های فروش می‌توان به این نتیجه رسید که هنوز فروشندگان نتوانسته‌اند به تحلیل درستی از قیمت‌ها و آینده بازار دست پیدا کنند. تعداد خانه‌هایی که بیش از قیمت متوسط  منطقه  نرخ‌گذاری شده و تعداد خانه‌هایی که زیر قیمت بازار است، برابر است.  به‌طور مثال، خانه‌ای در سعادت آباد به قیمت متری ۶ میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است که نرخ متوسط منطقه متری ۸ میلیون تومان است و در همین منطقه آپارتمانی به قیمت ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

در زیر جدول خانه‌هایی را که زیر قیمت بازار برای فروش گذاشته شده‌اند می‌خوانید:
9vwyobbtytvzo13ckfbx.jpg

– .

آخرین اخبار اقتصادی
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ