لیلا حاتمی گوی بلورین بهترین بازیگر زن جشنوارۀ کارلووی واری را دریافت کرد

لیلا حاتمی گوی بلورین بهترین بازیگر زن جشنوارۀ کارلووی واری را دریافت کردجدیدترین موفقیت برای سینمای ایران در عرصه بین‌الملل/ این خبر مسرت بخش را در سینمانگار بخوانید
لیلا حاتمی گوی بلورین بهترین بازیگر زن جشنوارۀ کارلووی واری را دریافت کرد
تاریخ درج : ۱۷ تیر
سرفصل : سینمای ایران   |   منبع خبر : وب سایت تخصصی سینمایی سینمانگار
خلاصه مطلب : در حالی چهل و هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کارلووی واری به کار خود پایان داد، که فیلم سینمایی «پله آخر» به کارگردانی علی مصفا که به نمایندگی از کشورمان در این رویداد سینمایی شرکت کرده بود، دو جایزه مهم را دریافت کرد.

به گزارش سینمانگار، در حالی چهل و هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کارلووی واری به کار خود پایان داد، که فیلم سینمایی «پله آخر» به کارگردانی علی مصفا که به نمایندگی از کشورمان در این رویداد سینمایی شرکت کرده بود، دو جایزه مهم را دریافت کرد.

در مراسم اختتامیه چهل و هفتمین دوره جشنواره فیلم کارلووی واری که شنبه شب در جمهوری چک برگزار شد، در بخش مسابقه رسمی، لیلا حاتمی به خاطر بازی در فیلم «پله آخر» به عنوان بهترین بازیگر زن جشنواره شناخته شد.
 
همچنین «پله آخر» در بخش غیر رسمی جشنواره، جایزه منتقدان فیلم بین‌المللی(فیپرشی) را دریافت کرد. این فیلم برای دریافت جایزه گوی بلورین بهترین فیلم جشنواره کارلووی‌واری با یازده فیلم دیگر رقابت می کرد.
 
علی مصفا به همراه لیلا حاتمی(بازیگر فیلم و همرش)، علیرضا آقاخانی بازیگر مرد فیلم و همچنین فردین صاحب زمانی تدوینگر آن، به کشور جمهوری چک سفر کرده و در جشنواره فیلم کارلووی واری حضور داشتند.

«پله آخر» دومین ساخته سینمایی علی مصفا پس از فیلم «سیمای زنی در دوردست» است. مصفا پیش از این نیز با اولین ساخته خود، در بخش مسابقه جشنواره فیلم کارلووی واری در سال ۱۳۸۴ شرکت کرده بود.

به گزارش سینمانگار، علی مصفا دو سال پیش مجددا در بخش مسابقه رسمی جشنواره کارلووی واری حضور داشت، اما این بار به عنوان بازیگر فیلم «چیزهایی هست که نمی‌دانی» به کارگردانی فردین صاحب‌الزمانی.

آنونس «پلۀ آخر»؛ دومین ساخته‌ بلند علی مصفا را در سینمانگار ببینید +پوستر فیلم
 

نظرات خوانندگان


سینما نگار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *