لینوکس محصولات همراه را هم تسخیر می‌کند

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

در حالی که هم‌اکنون سیستم‌عامل آندروید حاکم بلامنازع دنیای همراه است، تحلیلگران معتقدند در آینده لینوکس هم سهمی قابل توجه از این بازار را به خود اختصاص می دهد.
 
به گزارش فارس به نقل از وایرد، هکرهای علاقه‌مند به آندروید با دستکاری هسته اصلی سیستم‌عامل لینوکس توانسته‌اند، سیستم‌عامل رویایی خود را برای استفاده روی گوشی‌های همراه طراحی کنند. البته این تغییرات هنوز مورد تایید طراحان اصلی لینوکس و اشخاصی که روی هسته این سیستم عامل کار می‌کنند، قرار نگرفته است.
بر اساس آمار انتشار یافته از سوی بنیاد لینوکس در سال قبل تنها ۴/۴ درصد از شرکت‌های همراه از هسته اصلی ویندوز در محصولات و تولیدات خود استفاده کردند، اما امسال این رقم با رشد حدودا سه برابری به تقریبا ۱۱ درصد رسیده است که بسیار امیدوارکننده تلقی می‌شود. همچنین در یک سال اخیر رتبه لینوکس در کدنویسی محصولات همراه گوگل از ۱۰ به ۸ ارتقا یافته است. ردهت، اینتل و Texas Instruments مهم‌ترین شرکت هایی می باشند که در این زمینه فعالیت دارند. همچنین بررسی ها نشان می‌دهد بازار لینوکس همراه در کنترل کامل مردها است و تنها یک تا سه درصد برنامه نویسان این حوزه را زنان تشکیل می دهند.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *