لیورپول و منچسترسیتی به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا صعود کردند

دو دیدار دیگر دور برگشت یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا برگزار و لیورپول و منچسترسیتی راهی نیمه نهایی شدند.

لیورپول و منچسترسیتی به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا صعود کردند

به گزارش ممتاز نیوز، جمع تیم‌های مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا مشخص و دو تیم لیورپول و منچسترسیتی انگلیس و دو تیم رئال مادرید و ویارئال اسپانیا چهار تیم برتر اروپا لقب گرفتند.

منچسترسیتی با گواردیولا با حذف آتلتیکو مادرید به رئال مادرید رسید

  • پس از تساوی بدون‌گل در مادرید مقابل اتلتیکو، منچسترسیتی حریف رئال‌مادرید در مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا شد.
  • در دور برگشت مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، اتلتیکومادرید در ورزشگاه واندا متروپولیتانو به مصاف منچسترسیتی رفت که این بازی با تساوی بدون‌گل خاتمه یافت.
  • با وجود این که بازی رفت را سیتی با یک گل برده بود و اتلتیکو برای جبران باید حمله می‌کرد، ولی این مهمان انگلیسی بود که باز هم بازی را با مالکیت توپ و میدان آغاز کرد.
  • با این حال بدون رد و بدل شدن گل نیمه اول تمام شد. نیمه دوم اتلتیکو کمی پیش آمد. با این حال روند بازی به نفع سیتی پیش رفت. حتی ورود سوارس در نیمه دوم هم باعث نشد تیم سیمئونه به تک‌گلی که نیاز داشت برسد. دقیقه آخر هم فلیپه مدافع اتلتیکو از زمین بازی اخراج شد.
  • در ۹ دقیقه هیجان‌انگیز وقت‌های اضافه هم گلی به ثمر نرسید تا با همان برد یک بر صفر دیدار رفت منچسترسیتی حریف رئال‌مادرید در نیمه‌نهایی شود.

لیورپول در روز پرگل آنفیلد و با ذخیره‌ها، بنفیکا را حذف کرد

  • لیورپول با وجود تساوی ۳ بر ۳ مقابل بنفیکا در آنفیلد، در مجموع این حریف را شکست داد تا راهی مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا شود.
  • در آخرین شب از دور برگشت مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، لیورپول که در ورزشگاه آنفیلد میزبان بنفیکا بود به تساوی ۳-۳ بسنده کرد اما راهی مرحله بعد شد.
  • همانند بازی رفت کوناته گل نخست لیورپول را زد. این مدافع دقیقه ۲۱ دروازه عقاب‌ها را باز کرد. اما بنفیکا خیلی زود این گل خورده را در دقیقه ۳۲ توسط راموس تلافی کرد تا نیمه اول یک بر یک مساوی شود.
  • دقیقه ۵۶ به‌هم‌ریختگی خط دفاعی بنفیکا باعث شد تا فیرمینو باز هم گل برتری را برای لیورپول بزند. دقیقه ۶۵ فیرمینو گل دوم خودش و سوم تیمش را زد تا نتیجه مشابه نتیجه بازی رفت شود. یارمچوک دقیقه ۷۳ گل دوم بنفیکا را زد که ابتدا آفساید اعلام شد، ولی VAR تشخیص داد که این گل سالم است. دقیقه ۸۲ هم نونیِس گل تساوی را به ثمر رساند و VAR آن را تأیید کرد.
  • در دقایق پایانی شاگردان کلوپ بازی را کنترل کردند تا خطر گذر کند و در مجموع با برتری ۶-۴ راهی نیمه‌نهایی شوند. لیورپول در این مرحله حریف ویارئال خواهد بود.

به این ترتیب در نیمه نهایی، منچسترسیتی با رئال مادرید و لیورپول با ویارئال دیدار خواهندکرد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *