ماجرای جالب اولین حلقه ازدواج

به دست کردن حلقه ازدواج یکی از قدیمی‌ترین و جهانی‌ترین رسوم است؛ این رسم مربوط به زمان‌های خیلی قدیم است؛ در واقع کسی نمی‌تواند زمان درست آن را بگوید.

به گزارش بی باک به نقل از فارس، استفاده از انگشتری در مراسم ازدواج به شکل “حلقه”، علامت کمال و ارتباط آن با وصلت دو فرد، مؤید کمال زندگی انسانی به شمار می‌رفت.

اولین مردمی که در تاریخ، حلقه ازدواج را به کار بردند، مصریان بوده‌اند؛ گویا در نوشته‌های هیروگلیف که نوشته‌های تصویری مصریان است؛ حلقه، علامت ابدیت بود، یعنی حلقه ازدواج به انگشت زوجین کردن، به نوعی رمز زناشویی پایدار و ابدی بوده است و پس از مصریان، مسیحیان نیز در حدود سال ۹۰۰ میلادی شروع به دست کردن و استفاده انگشتر و حلقه در مراسم ازدواج خود کردند.

شاید برای بسیاری این سؤال پیش بیاید که چرا حلقه ازدواج در انگشت چهارم دست چپ می‌اندازند؟؛ تحقیقات نشان داده است که یونانیان قدیم عقیده داشتند که رگ مخصوصی از این انگشت می‌گذرد و مستقیماً به قلب وارد می‌شود و برخی‌ها نیز بر این معتقدند که چون این انگشت را کمتر از سایر انگشتان دست خود مورد استفاده قرار می‌دهیم حلقه در آن قرار می‌گیرد و به طور کلی برای به دست کردن یک وسیله زینتی، مناسب‌تر از سایر انگشتان دست است.


ممتازنیوز/momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *