مادران باردار با قطار مسافرت کنند

جام جم آنلاین: قطار بهترین وسیله حمل و نقل برای خانم های باردار است چرا که مطمئن تر است و باعث خستگی زیاد هم نمی شود.

به گزارش روز سه شنبه جام جم آنلاین به نقل از وزارت بهداشت، یک کارشناس مامایی با بیان مطلب فوق، گفت: به طور کلی سه نوع خطر مادر باردار را در سفر تهدید می کند که شامل مشکلات حمل و نقل، بیماری های عفونی مقصد و عدم رعایت بهداشت فردی است.

وی به مسائل مورد توجه مادران باردار در مسافرت اشاره کرد و افزود: یکی از این موارد توجه به واکسیناسیون است ضمن اینکه هر نوع واکسنی برای مادر باردار توصیه نمی شود.

صدیقه علیشاهی تصریح کرد: واکسن هایی مانند آبله مرغان، سرخک، سرخچه، اوریون وBCG  که ویروس ضعیف شده را به بدن می فرستد و خطر ابتلای خفیف به آن بیماری وجود دارد برای خانم های باردار خطرناک است و همچنین واکسن های هپاتیت نوع A و B، آنفلوانزا و کزاز، خطری برای مادر باردار ندارد و شاید حتی به مادرانی که در معرض این بیماری ها هستند هم توصیه شود.

وی افزود: مادر باردار باید بداند که بیماری های عفونی برای «جنین» خطرناک است  و باید از سفر به مناطقی که احتمال ابتلا به برخی بیماری ها مانند مالاریا وجود دارد پرهیز کند و همچنین در برابر پشه ها از خود محافظت کنند. ضمن اینکه باید توجه کرد برخی حشره کش ها خطرناک هستند.

این کارشناس مامایی گفت: مادر باردار باید شرایط مقصد را بشناسد و به بهداشت مواد غذایی و آب آشامیدنی بسیار دقت کند و هیچ داروی جدیدی را به صورت خودسرانه مصرف نکنند.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ