مارتین اسکورسیزی خواهان تماشای فیلم « پله آخر » به کارگردانی علی مصفا شد

ممتازنیوز:

درخواست مارتین اسکورسیزی برای تماشای فیلم «پله آخر» علی مصفا

 مارتین اسکورسیزی با ارسال نامه‌ای به پخش کننده بین المللی فیلم، درخواست دریافت یک نسخه دی وی دی فیلم را به علت تعریف‌های شنیده از دوستان فیلمساز خود را کرده بود.

عرضه و پخش بین المللی فیلم سینمایی «پله آخر» به عهده محمد اطبایی است.

فیلم سینمایی «پله آخر» ساخته علی مصفا، تقدیرنامه هیات داوران یازدهمین جشنواره فیلم «پونا» را برای فیلم نامه دریافت کرد.

به گزارش ایسنا، این جشنواره از ۲۱ تا ۲۸ دی ماه در کشور هند برگزار و دو فیلم «پله آخر» را در بخش مسابقه و «پذیرایی ساده» را در بخش سینمای جهان خود به نمایش درآورد.

فیلم «پله آخر» تا پایان دی ماه در ۱۸ جشنواره و رویداد بین المللی معتبر حضور داشته و هفت جایزه نیز در این مجامع دریافت داشته است.

این فیلم در اولین حضور بین‌المللی خود در بخش مسابقه چهل و نهمین جشنواره فیلم کارلووی واری در جمهوری چک در تیر ماه به نمایش درآمد و سه جایزه بهترین بازیگر، بهترین

فیلم فیپرشی و بهترین پوستر فیلم را از آن خود ساخت.

پس از آن در برنامه بازتاب جشنواره کارلووی واری در پراگ، دوازدهمین جشنواره فیلم اوسیان سینه فن دهلی نو، هفتمین جشنواره فیلم باتومی گرجستان (و دریافت جایزه بهترین

بازیگر مرد برای علیرضا آقاخانی)، دومین جشنواره فیلم مستقل آرس کاتوویتس لهستان، سی و ششمین جشنواره سائوپولو، دومین جشنواره فیلم های ایرانی استرالیا، بیست و سومین جشنواره فیلم های ایرانی در شیکاگو، هجدهمین جشنواره مدفیلم رم (و دریافت جایزه پیو کولتور)، جشنواره فیلم بارباکان در اسلواکی، هجدهمین جشنواره فیلم کلکته، بیست و ششمین جشنواره فیلم لس آنجلس موسسه فیلم آمریکا، سومین جشنواره فیلم های ایرانی در لندن، شانزدهمین جشنواره فیلم شب های سیاه تالین، هفدهمین جشنواره فیلم کرالا (و دریافت تقدیرنامه هیات داوران)، اولین جشنواره فیلم کوچی در هند، یازدهمین جشنواره فیلم پونا (و دریافت تقدیرنامه هیات داوران برای فیلم نامه) و نوزدهمین جشنواره فیلم های ایرانی در موزه هنرهای زیبای بوستون در آمریکا به نمایش درآمده است. نمایش‌های بین‌المللی فیلم «پله آخر» در بهمن و اسفند ماه نیز ادامه خواهد داشت.

 


اخبار ایران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *