مازراتی ساخت این۷ برادر+تصاویر

مازراتی ساخت این7 برادر+تصاویر

مازراتی ساخت این۷ برادر+تصاویر

ممتازنیوز: مازراتی در تمام جهان خودرویی شناخته شده‌است اما تا سال پیش هنوز چرخ‌های این خودرو به آسفالت خیابان‌های تهران نرسیده بود. بنابراین زندگی‌نامه و نحوه تولید این خودرو برای ایرانی‌ها کمی گنگ است.

«مازراتی» ساخت دست ۷ برادر ایتالیایی‌است. ۷ برادری که با یکدیگر شریک شدند و در نهایت شرکت خودروسازی‌ای تاسیس کردند که تا به امروز جزو شرکت‌هایی بوده که لوکس‌ترین و زیبا‌ترین خودروها را تولید کرده‌است.
سال ۱۹۱۴ بود که برای اولین بار مازراتی به عنوان یک خودرو چشم از هم باز کرد. البته آلفرد و بیندو، کارلو و اتوره و ۳ برابر دیگرشان در ابتدا و در سال ۱۹۱۴ ماشین‌های مسابقه‌ای می‌ساختند و هنوز دست در ساخت خودروهای خانوادگی- سدان نیازموده بودند.
یکی از برادران در سال ۱۹۳۲ اما فوت کرد و ۳ برادر دیگر سهام خود را فروخته و به عنوان مهندس در مازراتی مشغول به کار شدند. در این روزها مازراتی همچنان خودروهای پرسرعت مسابقه‌ای تولید می‌کرد و رقیبی جدی در این میان پیدا کرده بود. رقیب مازراتی یک آلمانی اصیل بود، یعنی بنز !
به نوشته اقتصاد ایران، همانطور که در تاریخچه دیگر خودروها هم گفته شده‌است جنگ جهانی دوم نقشی تاثیرگذار در صنعت خودروسازی دنیا از جمله کشورهای اروپایی داشته است. یعنی اگرچه جنگ جهان‌گیر دوم در حوزه‌های مختلفی اروپا را با خاک یکسان کرد اما پس از آن چیزی که سر برآورد افتخار برانگیز بود و این را می‌توان از شرکت‌های خودروسازی بزرگ نظیر مازراتی، بنز و بی‌.ام.و فهمید.
سال ۱۹۵۷ اما مازراتی بر روال سابق کاری خود پا گذاشت و کمی خط خود را تغییر داد. یعنی از تولید خودروهای مسابقه‌ای کاست و به تولید خودروهای مردم‌پسندتر روی آورد. البته نکته‌ای که بسیاری را مجذوب مازراتی کرد این بود که خودروهای این شرکت همچنان دارای شاخصه‌هایی مسابقه‌ای بودند و همین خودروهای سدان مازراتی را جذاب‌تر از دیگر خودروهای موجود در بازار کرده بود.
پس از این‌ها اما در سال ۱۹۹۳ فیات به همکاری با مازراتی روی آورد و در ۴ سال بعد هم ۵۰ درصد سهام مازراتی را خرید و همین‌طور قدم قدم پیش آمد تا به امروز که مازراتی دیگر به عنوان زیرمجموعه توسط فیات اداره می‌شود! هم‌پیمان شدن با فیات اما برای مازراتی آنچنان هم بد نشد. زیرا هم ساختار فنی این خودرو قوی‌تر شد و هم محصولات دوست‌داشتنی‌ و محبوب‌تری به بازار راهی کرد. یعنی فیات با همکاری متخصصات پیشین مازراتی کاری کرد که روح آن ۷ برادر ایتالیایی را شاد کرد!


پرشین خودرو | RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *