ماساژ قلبی، اولین اقدام درمانی هنگام حمله قلبی

بهمن ۱۴۰۱
ممتاز نیوز:  یک متخصص قلب و عروق با بیان اینکه اگر فرد در هنگام حمله قلبی هوشیار باشد هیچ مانعی برای خوردن آب سرد ندارد، اظهار کرد: در صورتی که این دسته از اشخاص هوشیاری خود را از دست داده باشند باید از خوردن حتی آب به سبب ورود آن به ریه ببپرهیزند.

دکتر محمد هادی کدیور در گفت وگو با ایسنا، در زمینه اقدمات درمانی اشخاص دچار حملات قلبی تا زمان ارجاع آنان به مراکز درمانی، اظهارداشت: اگر فردی که دچار حمله قلبی شده است، حمله قلبی او همراه با درد شدید باشد، بلافاصله باید از قرص زیرزبانی استفاده کند تا این امر سبب کاستن میزان درد در او شود.

این متخصص قلب و عروق با بیان اینکه فردی که دچار حمله قلبی شده، باید بی‌حرکت باشد، افزود: اطرافیان باید بیمار را در معرض هوای باز قرار دهند و بلافاصله با اورژانس تماس بگیرند.

وی تصریح کرد: در صورتی که فرد هوشیاری خود را از دست داده باشد، اطرافیان وی باید نبض بیمار را گرفته و ماساژ قلبی بدهند، در هر دقیقه صد بار به سینه فرد فشار آورده و همراه با این حرکات تنفس دهان به دهان را فراموش نکنند.

کدیور در ادمه، تاکید کرد: باید با گذاشتن جسمی زیر سر فرد دچار حمله قلبی سر او به سمت بالا نگه داشته شود. در صورتی که فرد دارای دندان مصنوعی باشد باید آن را از دهان فرد خارج کرد.

وی با بیان اینکه اگر فرد دچار حمله قلبی هوشیار باشد هیچ مانعی برای خوردن آب سرد ندارد، اظهار داشت: در صورتی که این دسته از اشخاص هوشیاری خود را از دست داده باشند باید از خوردن هر چیز دیگر حتی آب به سبب ورود آن به ریه بپرهیزند.

وی با اشاره به اینکه اشخاص مبتلا به بیماری های قلبی تا آخر عمر درگیر این بیماری می باشند، افزود: اشخاصی که سابقه خانوادگی بیماری‌های قلبی را دارند بیشتر مستعد ابتلا به این حملات می باشند. بنابراین اشخاص با رعایت اصول و سبک زندگی صحیح می توانند از ابتلا به بیماری‌های قلبی پیشگیری کنند.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *