مالکی: آمریکا هرگز نمی‌تواند مورد اعتماد ملت ایران باشد

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که طبق فرمایشات مقام معظم رهبری و هشدارهای ایشان در طی سال‌های گذشته مذاکره با آمریکا منتفی است و به هیچ عنوان آمریکا نمی‌تواند مورد اعتماد مردم ایران باشد.

فداحسین مالکی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری اظهار کرد: بیاناتی که اخیرا رهبر معظم انقلاب فرمودند را به نوعی در  سال‌های گذشته نیز شنیده بودیم که  درباره‌ی مذاکره با آمریکا هشدار داده و سران کشور را نصیحت کرده بودند به خصوص این‌که به هیچ عنوان آمریکا نمی‌تواند مورد اعتماد ملت ایران باشد آن هم به دلیل اقدامات صورت گرفته در طول چهار دهه گذشته.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری همواره این هشدار را مطرح می‌کردند اما امسال جدی‌تر بیان کردند، شاید یک علت آن باشد که کمتر از یکسال به عمر این دولت باقی مانده و روند انتقال قدرت به دولت بعدی هم طول می‌کشد و شرایط خاص خود را دارد. ایشان حساب شده فرمودند مذاکره با آمریکا مورد تائید نیست و به مصلحت نظام نمی‌باشد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با یادآوری شرایط آمریکا در مبارزه با کرونا اظهار کرد: ایالات آمریکا بهم ریخته و شاهد اعتراضاتی در آنجا هستیم این را همه دنیا دیده‌اند، جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده تنها با رژیم صهیونیستی و آمریکا مذاکره نمی‌کند و آمادگی مذاکره با سایر کشورها را دارد، روندی که در گذشته  هم وجود داشت.

مالکی گفت: رهبر انقلاب در بخش دیگری از صحبت‌هایشان به موضوع انفعال اروپایی‌ها در رفع تحریم‌ها اشاره‌ای داشتند که بارزترین نمونه آن تلاش برای تصویب قطعنامه علیه ایران بود. باید نکات مورد اشاره مقام معظم رهبری درباره آمریکا و اقدامات اروپایی‌ها مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ