مالیات مشاغل و اشخاص حقوقی کاهش می‌یابد/ معافیت مالیاتی مسکن مهر نیازمند قانون است

۱۷م آذر ،

abdolvahedmirzazadeh-1-7.jpg

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به کاهش نرخ مالیات مشاغل و اشخاص حقوقی در لایحه اصلاح مالیات‌های مستقیم تصریح کرد: برای معافیت مالیاتی مسکن مهر که چیزی که فراتر از مصوبه دولت و بخشنامه سازمان مالیاتی است، نیازمند ماده‌ای قانونی هستیم.

علی عسکری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) اظهار کرد: در لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم که به مجلس ارائه شده تحولاتی در فرایندهای دریافت مالیات، شناسایی مودیان و تمکین مالیات انجام شده است.

وی در ادامه با بیان این‌که برای تحقق عدالت مالیاتی و شفافیت اقتصادی درلایحه اصلاحیه قانون مالیات‌ها چند پایه مالیاتی اضافه شده است، گفت: البته درلایحه پیشنهادی هیچ‌یک از نرخ‌های مالیات افزایش نیافته و در بیشتر موارد کاهش هم پیدا کرده است.

معاون وزیر امور اقتصادی و داراریی با اشاره به اینکه درلایحه اصلاحی، نرخ مالیات مشاغل و اشخاص حقوقی از ۰٫۳۵ به ۰٫۲۵ کاهش یافته تصریح کرد: در واقع در این لایحه تمام تلاش برای تسهیل امور مودیان و تحقق عدالت مالیاتی بوده است.

معافیت مالیاتی مسکن مهر نیازمند قانون است

عسکری همچنین دربارهٔ دریافت مالیات از مسکن مهر افزود: در این باره هر چیزی فراتر از مصوبه دولت و بخشنامه سازمان مالیاتی نیاز به قانون دارد.

به گفته او سازمان امور مالیاتی کلیه قوانین و مصوبات دولت در خصوص مسکن مهر را به دقت و به طور کامل و با نگاه حداکثر مساعدت قانونی، اجراء کرده است.

یکشنبه قبل طرح دو فوریتی معافیت مسکن مهر از مالیات ماده ۱۰۴ قانون مالیات‌های مستقیم در جلسه علنی مجلس مورد بررسی قرار گرفت و نمایندگان ضمن مخالفت با فوریت این طرح آن را برای بررسی عادی به کمیسیون مربوطه ارجاع دادند.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *