ماموریت وزرات اقتصاد و دارایی برای طراحی امکان خرید و فروش سهام عدالت

سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱

هیئت دولت عصر امروز (یکشنبه) به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس‌جمهور تشکیل جلسه داد.

به گزارش حوزه دولت باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در ابتدای جلسه عصر امروز هیئت دولت ضمن تبریک و آرزوی موفقیت برای محمود گودرزی به عنوان وزیر تازه ورزش و جوانان و تشکر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به جهت رای اعتماد به وی، از محمد شریعتمداری بابت فعالیت هایشان در دوران سرپرستی این وزارتخانه قدردانی کرد.

در ادامه این جلسه سازمان خصوصی‌سازی گزارشی از آخرین روند واگذاری‌ها، اقدامات، چالش‌ها و مسائل پیش رو به هیئت دولت ارائه کرد.

به سبب این گزارش حجم بالای واگذاری‌ها به عنوان رد دیون دولت، واگذاری مستقیم و غیررقابتی شرکت‌ها، عدم تناسب سبد سهام تخصیصی و مصوب با موضوع فعالیت طلبکاران و موارد انحراف از قانون و سیاست‌های کلی به عنوان چالش‌های عمده خصوصی‌سازی معرفی شد.

هیئت وزیران با تاکید بر ضرورت تسریع در خصوصی‌سازی، وزارت امور اقتصاد و دارایی را مامور نمود تا با هدف تقویت و تسهیل خصوصی‌سازی و تحقق واقعی آن در کشور نسبت به بررسی دقیق فرآیند و اقدامات انجام شده در موضوع خصوصی‌سازی اقدام و همچنین در خصوص ساز و کار و آزادسازی سهام عدالت و برقراری امکان خرید و فروش آن، تدابیر لازم را پیشنهاد نماید.

در این جلسه همچنین تعدادی از پیشنهادهای دستگاههای اجرایی پس از بحث و بررسی از تصویب دولت گذشت.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ