مانور قدرت استقلال در آسیا مقابل الریان قطر

۰۷م اسفند ،

 تیم فوتبال استقلال صدرنشین لیگ برتر عصر چهارشنبه مهمان تیم الریان قطر است. تیمی که یکی از پرافتخارترین تیم‌های این کشور کوچک حاشیه خلیج‌فارس است.

دیدار استقلال و الریان فراتر از یک دیدار باشگاهی آسیایی است زیرا فوتبال ملی ایران و قطر برای صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ برزیل رقابت تنگاتنگی دارد. بنابراین نمایش مقتدرانه آبی‌پوشان ایران در قطر می‌تواند از نظر روحی و روانی به فوتبال ملی ما هم کمک کند.

بازیکنان استقلال از نظر تکنیکی و تاکتیکی در آسیا جزو بهترین‌ها می باشند و شایستگی خود را روز چهارشنبه بار دیگر به رخ فوتبال تمام قاره کهن خواهند کشید. اما از نظر مالی و امکانات دو باشگاه به هیچ عنوان قابل مقایسه نیستند. الریان با دلارهای نفتی خود بازیکنان بین‌المللی مثل نیلمار بازیکن سابق ویارئال و رودریگو را در اختیار دارد. شاید دستمزد همین دو ستاره برزیلی رقمی در حد بودجه نیم‌فصل استقلال باشد. با این حال در میدان مسابقه پول تعیین‌کننده نتیجه نیست. استقلال از همان فرمول همیشگی و قدیمی ورزش ایران یعنی غیرت، تعصب و مردانگی استفاده خواهد کرد. البته تجربه بازیکنان ملی‌پوش استقلال مثل جواد نکونام، خسرو حیدری، مهدی رحمتی، پژمان منتظری و … می‌تواند در این بازی سخت به استقلال کمک زیادی کند.

امیر قلعه‌نویی هم که پرافتخارترین مربی لیگ برتر ایران است انگیزه‌های فراوانی دارد تا نشان بدهد در آسیا هم حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. امیر اردشیر قلعه‌نویی باید دیگو آگیره‌ای مربی ارگوئه‌ای الریان را شکست بدهد. هرچند منطق فوتبال می‌گوید استقلال در اولین دیدار آسیایی‌اش آن هم در خانه حریف بی‌محابا حمله نکند و بازی منطقی را به نمایش بگذارد. بنابراین شاید مساوی در قطر هم برای استقلال خیلی نتیجه بدی نباشد. هرچند الریان تیم سوم لیگ قطر باشد. آبی‌پوشان فردا شب در آسیا مانور قدرت می‌دهند.

دیدار دو تیم ساعت ۱۸:۵۰ برگزار می‌شود. استقلال در لیگ قهرمانان با تیم‌های العین امارات، الهلال عربستان و الریان قطر هم‌گروه شده است.


Varzesh3.com | ورزش ۳
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *