مایکل مان: مذاکرات ظریف و اشتون مفید بود

گردآوری شده توسط گروه سیاسی ممتاز نیوز:

مایکل مان سخنگوی کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در صفحه توئیتر خود نوشت: گفتگوهای دوجانبه میان ظریف و اشتون مفید بود.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران؛ مایکل مان در صفحه توئیتر خود با اشاره به مذاکرات صبح امروز ظریف و اشتون نوشت: گفتگوهای دوجانبه میان ظریف و اشتون مفید بود.

وی تصریح کرد: مذاکرات بعد از ظهر امروز به صورت‌های مختلف ادامه خواهد داشت.

گفتنی است؛ تیم مذاکره‌کننده کشورمان، روز سه‌شنبه، به منظور آغاز دور چهارم مذاکرات با کشورهای گروه ۱+۵، وارد وین شدند.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان، در بدو ورود به وین و در جمع خبرنگاران در خصوص این دور از مذاکرات گفته است “با توجه به حجم کاری که باید انجام شود؛ نباید توقع داشت که به نتیجه مشخصی برای نهایی کردن متن برسیم”.

از سوی دیگر، رویترز، به نقل از یک مقام آگاه آمریکایی نوشته است “می توان به یک راه دست یافت و تا قبل از بیست جولای به توافق رسید”.

عباس عراقچی، مذاکره‌کننده ارشد کشورمان، گفته است “اگر اراده سیاسی از طرف غربی‌ها وجود داشته باشد کار هر چه زودتر انجام می‌شود”.

در ساعات پایانی روز چهارشنبه، نشست ظریف و اشتون جهت نگارش پیش‌نویس توافق جاع هسته‌ای آغاز شد که پس از گذشت بیش از یک ساعت، موقتا متوقف شد.

قرار بود ادامه این مذاکرات در ساعت ۲۱ همان روز به وقت وین برگزار شود، اما با توجه به رایزنی های گروه ۱+۵ لغو و به صبح امروز (پنج‌شنبه) موکول شد.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *