مترو کلانشهرهای کشور به ۹ هزار واگن در ۱۰ سال نیاز دارد

مدیرعامل شرکت واگن‌سازی تهران از نیاز شبکه مترو کلانشهرهای کشور به حدود ۹ هزار دستگاه واگن برای ۱۰ سال آینده خبر داد.

مترو کلانشهرهای کشور به ۹ هزار واگن در ۱۰ سال نیاز دارد

به گزارش ممتاز نیوز، مرتضی مقدمی از نیاز شبکه مترو کلانشهرهای کشور به حدود ۹ هزار دستگاه واگن برای ۱۰ سال آینده به‌منظور تحقق بهره‌وری لازم توسعه مسیرهای ریلی درون شهری در دهه پیش‌رو به واسطه بهره‌مندی از ناوگان حمل و نقلی مورد نیاز خبر داد و گفت: امروز این ظرفیت و توانمندی در شرکت واگن‌سازی وجود دارد که علاوه بر تعمیر و نگهداری واگن‌های فعال شبکه مترو، در زمینه تأمین واگن‌های جدید هم منشأ خدمات توسعه‌ای باشد. در واقع از هزار و ۵۲۳ واگن موجود در شبکه مترو پایتخت نیز، حدود ۷۰ درصد واگن‌ها توسط شرکت واگن‌سازی تهران تهیه یا تأمین شده‌است.

مدیرعامل شرکت واگن‌سازی تهران در ادامه با بیان اینکه شرکت واگن‌سازی تهران صرفاً مونتاژکار نیست و متعاقب اخذ تاییدیه‌های نهایی قطار ملی مترو، آمادگی تولید ۱۰۵ واگن بر اساس قرارداد منعقده را دارد، افزود: به کارگیری ظرفیت حداکثری شرکت به معنای توانایی تولید هزار دستگاه واگن در ۷۴ ماه است که این امر ضمن کاهش قیمت تمام شده واگن، کاهش ارزبری و اشتغال نیروی کار متخصص را به دنبال دارد.

وی در ادامه گفت: نیاز شبکه مترو کلانشهرهای کشور به حدود ۹ هزار واگن در ۱۰ سال آینده، باتوجه به طرح‌های توسعه‌ای متروی شهرهای بزرگ، ایجاب می‌کند تا از تمام ظرفیت‌های ممکن استفاده لازم را برد تا اهداف مربوط به افزایش طول خطوط و ایستگاه‌های جدید به دلیل کمبود ناوگان حمل و نقلی، عقیم نماند.

مقدمی در پایان اظهار کرد: در این راه شرکت واگن‌سازی تهران آمادگی کامل دارد تا با تمام توان در خدمت تأمین واگن‌های مورد نیاز برای شبکه مترو کلانشهرها باشد و به سهم خود به رونق تولید ملی کمک کند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *