متولدین ۱۵ اردیبهشت ۷۳ به قبل ‌‌می‌توانند در انتخابات شرکت کنند

آنچه باید درباره رای دادن در ۱۵ اردیبهشت بدانیم

فرآیند رای‌گیری مرحله دوم نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از ساعت ۸ صبح ۱۵ اردیبهشت ماه آغاز می‌شود…

بولتن نیوز: با پایان یافتن زمان رسمی تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی و فرا رسیدن ۱۵ اردیبهشت فرصتی دیگر برای خلق حماسه‌ای نو در تاریخ انقلاب برای ملت ایران فراهم شد.

برپایه این خبر فردا ۱۴ هزار و ۳۲۳ شعبه اخذ رأی در ۳۳ حوزه انتخابیه برای تسهیل در تردد واجدین شرایط رای برای انتخاب ۶۵ نامزد از ۱۳۰ داوطلب رسیدن به کرسی‌های مجلس شورای اسلامی در ظر گرفته شده است.

حوزه انتخابیه تهران، ری‌، شمیرانات و اسلامشهر با ۲۵ کرسی از ۶۵ حوزه باقی مانده سهم بیشتری را در مرحله دوم انتخابات دارد.

همچنین به گفته مسئولین برگزاری انتخابات قرار است در هزارو ۵۰۰ شعبه اخذ رای یعنی هفت حوزه انتخابیه، انتخابات به صورت رایانه‌ای برگزار گردد.

*متولدین ۱۵ اردیبهشت ۱۳۷۳ و قبل از آن می‌توانند در انتخابات شرکت کنند

در این مرحله از انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز تمامی متولدین ۱۵ اردیبهشت ماه ۱۳۷۳ به قبل می توانند در انتخابات شرکت کنند؛ که این موضوع بیانگر حضور تعدادی رای اولی‌ها در مرحله دوم انتخابات می‌باشد.

منتخبین ملت از هفتم خردادماه کار خود را در مجلس نهم آغاز خواهند کرد.

و در پایان قابل ذکر است

*مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ۹۱ در ۱۸ استان ـ ۳۳ حوزه انتخابیه ـ برگزار می‌گردد.

* افرادی که در مرحله اول در هریک از حوزه های وارد شده به مرحله دوم رای داده‌اند، باید در همان حوزه رای خود را به صندوق بی‌اندازند.

* تابعین نظام جمهوری اسلامی که در فاصله ۱۲ اسفند ۹۰ تا ۱۵ اردیبهشت ۹۱ به سن ۱۸ سال تمام رسیده‌اند ‌ مجاز به رای دادن در هریک از حوزه های مجری انتخابات مرحله دوم هستند.

* افرادی که به هر دلیل نتوانسته‌اند در مرحله اول انتخابات شرکت کنند،‌ مجاز به رای دادن در هریک از حوزه‌های مجری انتخابات مرحله دوم هستند.

* قرار است منتخبین ملت از هفتم خردادماه کار خود را در مجلس نهم آغاز کنند.

به گزارش فارس، اسامی حوزه‌های انتخابیه‌ای که فردا ۱۵ اردیبهشت تکلیف کرسی‌های آنها مشخص می‌شود به شرح زیر است:

تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر، تبریز،اسکو و آذرشهر، اردبیل، نمین، سرعین و نیر، دهلران آبادانان و دره شهر، ایلام، شیروان، چردوال، ایوان و مهران، اصفهان، لنجان و سمیرم، اردل،فارسان، کوهرنگ و کیار، مشهد و کلات، اهواز، دزفول، دشت آزادگان، آبادان، ایذه و باغملک و بهبهان، شیراز، بوانات و خرم بید، سنندج، دیواندره و کامیاران، کرمانشاه، گرگان و آق قلا، تالش، رضوانشهر و ماسال، خرم آباد، ازنا و درود، پلدختر، بروجرد، تویسرکان، همدان، مهریز، بافق، ابرکوه و خاتم


بولتن نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ