مجازات تازه برای مه‌آفرید و همکارانش

ایران > حقوقی‌و قضایی– ممتازنیوز:
قاضی رسیدگی‌کننده به پرونده فساد بزرگ مالی،‌گفت: گزارشاتی که بعد از رسیدگی به پرونده فساد از گمرک رسید، در دادسرا در حال رسیدگی می باشند و بعد از صدور کیفرخواست، پرونده به دادگاه ارسال می‌شود.

قاضی ناصر سراج در گفت‌وگو با ایسنا، دربارهٔ اجرای احکام مرحله نخست رسیدگی به پرونده فساد بزرگ مالی که طی آن مجازات‌هایی نظیر حبس، انفصال از خدمت، جزای نقدی و اعدام تعیین شد، گفت: این احکام به‌ویژه در رابطه با مسائل پولی و مالی در دادسرا در حال اجراست و کسانی هم که محکوم شده‌اند در حال تحمل کیفر می باشند.

وی دربارهٔ گزارشاتی از گمرک که بعد از رسیدگی به پرونده فساد مالی در رابطه با تخلفات گروه امیرمنصور آریا به دست آمد، اظهار کرد: این گزارشات در دادسرا در حال رسیدگی است که پس از رسیدگی، کیفرخواست صادر شده و پرونده به دادگاه ارسال می‌شود.

قاضی رسیدگی‌کننده به پرونده فساد بزرگ مالی ادامه داد: این گزارشات در رابطه با مسائل گمرک و قاچاق است که جداگانه برای آن کیفرخواست صادر می‌شود و موضوعی گمرکی است، ولی آنچه که در ابتدا با آن رسیدگی شد بحث اخلال در نظام اقتصادی کشور بود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در صورتی که رسیدگی به موضوع گزارشات گمرک منجر به صدور حکم شود این موضوع در حکم قبلی «مه‌آفرید» و همکاران او موثر است یا نه؟ گفت: در این رابطه حکم تازهی صادر و طی آن نقش هر کس مشخص می‌شود و به تناسب نقش اشخاص برای آنها مجازات تعیین می‌شود.

قاضی رسیدگی‌کننده به پرونده فساد بزرگ مالی همچنین گفت که رسیدگی به تخلفات متهمان بانک‌های صادرات و ملت هنوز آغاز نشده است.

سراج که رسیدگی به اتهامات مهدی هاشمی نیز به او سپرده شده دربارهٔ آخرین وضعیت این پرونده، اظهار کرد: این پرونده هنوز به دادگاه نیامده است و فعلا نیز به دادگاه نمی‌آید؛ زیرا به زمان بسیاری نیاز دارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا پرونده مهدی هاشمی تا پایان سال جاری به دادگاه ارسال می‌شود یا خیر؟ گفت: این امر بستگی به دادسرا دارد که باید ایرادات را برطرف کرده و پرونده را به دادگاه ارسال کند.


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.