مجلس نحوه هزینه‌کرد درآمدهای هدفمندی را تعیین کرد / میزان یارانه نقدی تغییر نمی‌کند

۰۵خردادماه،

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی بعدازظهر امروز (شنبه) نحوه هزینه‌کرد درآمد پنجاه هزار میلیارد تومانی هدفمندی یارانه‌ها را به تصویب رساندند و بر اساس آن میزان یارانه نقدی پرداختی به مردم تغییری نخواهد کرد.

به گزارش Consbank، به نقل از ایسنا بر اساس مصوبه مجلس، از درآمد پنجاه هزار میلیارد تومانی هدفمندی یارانه‌ها، ۴۱ هزار میلیارد تومان برای پرداخت یارانه نقدی به مردم، چهار هزار میلیارد تومان برای بخش تولید و سهم دولت و پنج هزار میلیارد تومان برای حوزه سلامت هزینه خواهد شد.

کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۲ پیش از این ۲۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان را برای یارانه نقدی در نظر گرفته بود که متضمن کاهش میزان یارانه نقدی و یا حذف بعضی دهک‌ها از دریافت یارانه بود، بنابراین با پیشنهاد رییس مجلس، کمیسیون تلفیق میزان پرداختی یارانه نقدی را به ۴۱ هزار میلیارد تومان افزایش داد تا یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی مردم کاهش نیابد.

البته کمیسیون تلفیق در مصوبه خود مجموعا ۹ هزار میلیارد تومان برای تولید، سهم دولت و حوزه سلامت پیش‌بینی کرده بود که با پیشنهاد غلامرضا کاتب پنج هزار میلیارد تومان حوزه سلامت به صورت جداگانه در نظر گرفته شد و چهار هزار میلیارد تومان نیز برای بخش تولید و سهم دولت اختصاص یافت.

پیشنهاد غلامرضا کاتب برای نحوه هزینه‌کرد درآمد پنجاه هزار میلیارد تومانی هدفمندی با ۱۱۲ رای موافق، ۴۰ رای مخالف و ۱۶ رای ممتنع از مجموع ۲۰۲ نماینده حاضر به تصویب رسید.

همچنین نمایندگان پیش از این در بخش درآمدی مربوط به هدفمندسازی پیش‌بینی کرده بودند ۳۸ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان از محل اصلاح قیمت‌ حامل‌های انرژی و یازده هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از محل یارانه نان و برق و سایر کالاها درآمد کسر شود.

امروز نمایندگان در تصویب بخش هزینه‌ای هدفمندی یارانه‌ها مصوب کردند در اجرای این بند اختصاص و پرداخت هرگونه وجهی برای اجرای قانون هدفمندی غیر از وجوه حاصل از محل اصلاح قیمت حامل‌های انرژی و سایر کالاها و خدمات موضوع قانون هدفمندی و یارانه‌های موضوع این قانون، ممنوع است.

در مصوبه دیگری مقرر شد رقم درآمدی حاصل از اجرای قانون برای ۱۲ ماه است و از ارقام هزینه‌ای به طور ماهانه باید یک دوازدهم تخصیص داده شده و هزینه شود و جابجایی‌ ردیف‌ها ممنوع است.


بانک اطلاعاتی ساختمان | Consbank.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ