مجمع اساتید گروه معارف دانشگاه‌های کردستان تشکیل می‌شود

571-1.jpg

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کردستان از تشکیل مجمع اساتید گروه معارف و دبیرخانه این گروه در این استان در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کردستان، حجت‌الاسلام محمدعلی شیخ‌الاسلامی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان کردستان در اولین نشست هماهنگی مدیران گروه معارف دانشگاه‌های استان کردستان اظهار داشت: این مجمع در راستای اجرایی کردن منویات رهبر معظم انقلاب درخصوص توجه بیشتر به دروس علوم انسانی در دانشگاه‌ها تشکیل می‌شود.

وی افزود: یکی از اصلی‌ترین وظایف این مجمع ایجاد هماهنگی‌های لازم در بین اساتید دروس معارف اسلامی در دانشگاه‌های استان بوده و در این زمینه اقدامات مؤثری انجام گرفته است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان کردستان با بیان اینکه باید تمام اساتیدی که در گروه‌های معارف دانشگاه‌های استان تدریس می‌کنند در دبیرخانه این گروه پرونده تشکیل دهند، افزود: باید با استفاده از ظرفیت‌های موجود به جریان‌سازی فرهنگی در سطح استان پرداخت و با تهیه ‌بسته‌های فرهنگی گام‌های مثمرثمری در این عرصه برداشت.

وی بر تقویت و گسترش طرح ضیافت اندیشه در دانشگاه‌ها تأکید و عنوان کرد: در حقیقت اجرای طرح ضیافت اندیشه می‌تواند نقش بسزایی در بالا رفتن کیفیت دروس معارف در دانشگاه‌های استان داشته باشد.

جهانشیر امینی، رئیس دانشگاه کردستان نیز در ادامه گفت: گروه معارف اسلامی باید از لحاظ جذب هیئت علمی و امکانات نرم‌افزاری جایگاه خود را در دانشگاه‌های استان پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده که اساتیدی که توانسته‌اند جوابگوی پرسش‌های دانشجویان باشند در هر حال موفق بوده‌اند و اساتید گروه معارف هم می‌توانند نقش بسزایی در این راستا ایفا کنند.

وی پیشنهاد کرد چند کلاس معارف به شکل گروهی در آمفی تئاتر دانشگاه کردستان برگزار شده و از اساتید مطرح برای تدریس دروس خاصی که به این شکل تشکیل می‌شود، استفاده شود.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ