مجموع قرارداد دو باشگاه استقلال و پرسپولیس نزدیک به ۶۰۰ میلیارد تومان است

مبلغ قرارداد‌های باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس و برای فصل جدید لیگ برتر فوتبال منتشر شد.

مجموع قرارداد دو باشگاه استقلال و پرسپولیس نزدیک به ۶۰۰ میلیارد تومان است

به گزارش ممتاز نیوز، حسین قربانزاده، رئیس سازمان خصوصی سازی هفته گذشته اعلام کرد که به زودی مجموع مبلغ قرارداد بازیکنان و مربیان استقلال و پرسپولیس افشا می‌شود و در نهایت این اتفاق رخ داد و مجموعه هزینه کرد ۲ باشگاه منتشر شد. 

استقلال 

 مجموع قرارداد تیم‌های پایه و بزرگسالان استقلال ۳۰۶ میلیارد و ۹۷۰ میلیون تومان است و مجموع قرارداد کادرفنی آبی‌پوشان نیز ۳۶ میلیارد تومان عنوان شده است.

به این ترتیب مجموع هزینه باشگاه استقلال برای تیم بزرگسالان و پایه روی عدد ۳۴۳ میلیارد تومان قرار می‌گیرد که رشد فزاینده نسبت به فصل گذشته را نشان می‌دهد. بر اساس آمار منتشره در سامانه کدال، فصل گذشته استقلال چیزی حدود ۱۶۰ میلیارد تومان برای تیمش هزینه کرده بود و حالا این رقم بیش از ۲ برابر بالا رفته است.

16490567_914

همچنین رقم قرارداد مربیان استقلال نشان می‌دهد که با معادل یورویی، ساپینتو و دستیارانش چیزی حدود یک میلیون یورو دریافت خواهند کرد.

پرسپولیس

برای تیم پرسپولیس که فصل گذشته بودجه ۱۴۰ میلیاردی داشت، این فصل مجموع ارقام قرارداد خود را به ۲۲۰ میلیارد تومان رسانده که افزایش هشتاد میلیارد تومانی را نشان می‌دهد که این عدد نیز رشد قابل توجهی است.

پرسپولیس این فصل ۹ بازیکن جدید به خدمت گرفته و با ۱۳ بازیکن دیگر هم وداع کرده، اما باوجود کاهش تعداد بازیکنان، رقم قرارداد آن‌ها رشد چشمگیری داشته است.

16490754_214

پرسپولیس برای ۱۴ عضو کادرفنی ۳۳ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان هزینه کرده که این عدد چهار میلیارد نسبت به فصل گذشته بیشتر شده است. البته نکته مهم این است که رقم ۳۳ میلیاردی برای اعضای داخلی کادرفنی پرسپولیس است و سه مربی خارجی په په لوسادا، وسلی ننکا و اوسمار لاس ویه‌را ۴۱۰ هزار دلار پرداخت کرده تا به این ترتیب کادرفنی پرسپولیس در مجموع دریافتی کادرفنی پرسپولیس به ۵۰ میلیارد تومان برسد.

در بخش بازیکنان داخلی باشگاه پرسپولیس ۲۲ نفر را در این لیست قرار داده تا مشخص شود دستمزد بازیکنان جوان نظیر محمد عمری، ابوالفضل سلیمانی و… نیز محاسبه شده است. قرارداد آن‌ها ۱۵۳ میلیارد و ۷۸۵ میلیون تومان عنوان شده و نکته مهم این است که احتمالا این ارقام چه در استقلال و چه پرسپولیس، رقم خام دستمزد بازیکنان بدون آپشن باشد.

این عدد فصل گذشته در پرسپولیس روی ۹۵ میلیارد تومان بسته شد و حالا افزایش حدود شصت میلیارد تومانی را تجربه کرده است.

در بخش بازیکن خارجی باشگاه پرسپولیس تاکید کرده که این متعلق به سه بازیکن پرسپولیس است که ۶۸۵ هزار دلار دریافتی از این باشگاه دارند تا مشخص شود حقوق وحدت حنانوف، گئورگی گولسیانی و شرزود تمیروف روی هم حدود ۲۱ میلیارد تومان خواهد بود.

باتوجه به اینکه قرارداد وحدت هنانوف چیزی حدود ۱۰۰ هزار دلار است و بر اساس آمار فصل گذشته کدال، تمیروف نیز ۲۵۰ هزار دلار دستمزد می‌گیرد، به این ترتیب مشخص می‌شود که مدافع گرجستانی با چیزی در حدود ۳۴۰ هزار دلار پرسپولیسی شده است.

در مجموع رقم قرارداد بازیکنان و مربیان پرسپولیس چیزی حدود ۲۲۰ میلیارد است که نسبت به استقلال رقم کمتری محسوب می‌شود، اما نکته مهم این است که باشگاه پرسپولیس قرارداد لوکادیا را هنوز اضافه نکرده است. باتوجه به تایید ضمنی درویش برای قرارداد یک میلیون دلاری، پرسپولیس را باید تیم ۲۵۰ میلیارد تومانی لیگ برتر ایران دانست.

برای استقلال نیز این نامه تاریخ ۲۲ مرداد را نشان می‌دهد که هنوز قرارداد محمد  مهدی قایدی و ۲ سرباز بازگشته آبی پوش، محمدحسین مرادمند و سیاوش یزدانی، رسمی نشده بود تا به این ترتیب مجموع دستمزد استقلالی‌ها نیز افزایش دوباره‌ای را داشته باشد. هرچند که مشخص نشده چه مقدار از این ۳۴۰ میلیارد تومان متعلق به تیم‌های پایه است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ