مجوز ردیف استخدامی جذب بورسیه‌ها در دانشگاه‌ها صادر شد

دبیر هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی از صدور مجوز ردیف استخدامی برای جذب بورسیه‌ها در دانشگاه‌ها از سازمان امور استخدامی کشور خبر داد.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایسنا، دکتر جواد محمدی در نشست خبری فراخوان بورسیه های بلاتکلیف دانشگاه‌ها که امروز در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد، ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: اگر دانشگاه ها در فراخوان جذب هیأت علمی تا زمان اتمام تحصیل بورسیه ها اعلام نیاز و فرد دیگری را جذب کرده اند، مجوز ردیف استخدامی برای جذب این بورسیه ها در دانشگاه ها از سازمان امور استخدامی دریافت می شود. در واقع بعد از تاکید مقام معظم رهبری در مورد رسیدگی به بورسیه ها و احقاق حق آنها، هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی با دستور  رییس این هیأت این موضوع را در اولویت رسیدگی قرار داد.

وی در ادامه تصریح کرد: در فراخوان های دوره های گذشته برای تعیین تکلیف این افراد، کسانی که حکم بورس و شرایط قانونی داشتند، ثبت نام کردند و دبیر هیات جذب  با تک تک روسای دانشگاه ها برای جایابی و جذب بورسیه ها مذاکره کرد که تعدادی از آنها جایابی شدند.

محمدی با بیان اینکه پرونده بورسیه ها هم اکنون در کمیسون اصل ۹۰ مجلس هم دنبال می‌شود، افزود: در فراخوان بورسیه های امسال که چند روز پیش فعال شد، بورسیه های دانش آموخته هم به این سامانه مراجعه می کنند.

دبیر هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی به توافق سه مقام مسوول در مورد جایابی بورسیه‌ها اشاره کرد و افزود: توافق هایی با وزیر علوم، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و دبیر هیأت عالی جذب مبنی بر جایابی این بورسیه ها انجام شده است که امیدوارم به زودی اجرایی شود.


انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ