مجید اخشابی: “نوشدارو” را با حس حماسی خواندم

گردآوری توسط گروه موسیقی ممتازنیوز

مجید اخشابی خواننده و آهنگساز از جزییات آثار خود در تیتراژ سریال‌های “نوشدارو” و “اولین انتخاب” که این شب‌ها از رسانه ملی پخش می‌شود، سخن گفت.

مجید اخشابی در گفتگویی با اشاره به کارهای اخیر خود از دو اثر انتشار یافته اش در رسانه ملی سخن گفت و بیان کرد: تیتراژ سریال های “نوشدارو” و “اولین انتخاب” از کارهای من است که این شب ها از شبکه های سیما پخش می شوند و سعی کردم کارهای متفاوتی باشند.

وی دربارهٔ جزییات آهنگ تیتراژ “نوشدارو” به کارگردانی جواد اردکانی در شبکه اول سیما توضیح داد: “نوشدارو” با آهنگسازی خودم، تنظیم حمید اکبرزاده و شعری از اسحاق انور در حدود چهار دقیقه ساخته شد. موضوع این کار وطن و شهادت است و چون در ژانر دفاع مقدس بود سعی کردم کار متفاوتی باشد.

خواننده تیتراژ “گمگشته” ادامه داد: “نوشدارو” قرار بود در ماه رمضان پخش شود اما به دلایلی پخش آن به تعویق افتاد. با این حال من سعی کردم با رویکرد متفاوت‌تری، از جنس موسیقی حماسی استفاده کنم و با یک شیوه تغزلی احساس حماسی مردان تاریخ سرزمین مان روایت شود. با توجه به اینکه سبک و سیاق موسیقی های امروز به سمت دم‌دستی شدن و عامه پسندی حرکت کرده است، من تصمیم گرفتم در این کار اصالت های موسیقی فاخر و المان‌هایی را که می‌تواند در بیان میهن‌پرستی مفید واقع شود به کار بگیرم.

اخشابی در پایان دربارهٔ خوانندگی تیتراژ پایانی سریال “اولین انتخاب” به کارگردانی مهدی صباغ زاده که این شب ها از شبکه پنج سیما پخش می گردد نیز گفت: در این آهنگ که حامد حسین‌خانی ترانه سرا و عماد توحیدی آهنگساز آن بوده است، من تنها نقش خوانندگی را ایفا کردم. با توجه به اینکه قالب سریال طنز است در شعر هم سعی شده محتوای انتقادی داشته باشد تا مخاطب را بعد از تماشا درگیر تفکر کند.

به گزارش مهر، خوانندگی تیتراژ سریال “نوشدارو” که این شب‌ها از شبکه اول سیما روی آنتن می‌رود تا قسمت ۱۶ برعهده مجید اخشابی بوده است.


موسیقی
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ