محافظت ازپوست دربرابرنورکامپیوتر

  عکس های جذاب امروز ارسال برای دوستان

استفاده از کرم های ضدآفتاب در مواجهه طولانی مدت با نور کامپیوتر ضروریست.

یک متخصص پوست با اشاره به اینکه نورهای ناشی از کامپیوتر و مهتابی حاوی اشعه ماوراء بنفش می باشند، گفت: اشعه ماوراء بنفش منعکس شده از نور کامپیوتر و مهتابی می تواند سبب افتادگی، پیری و سرطان پوست شود بنابراین باید افرادی که بیش از ۶ ساعت در برابر این نور قرار می گیرند از کرم های ضد آفتاب استفاده نمایند.

دکتر امیر هوشنگ احسانی در گفت و گو با خبرنگار سلامت ایسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، با تاکید بر اینکه نور آفتاب، کامپیوتر و مهتابی حاوی اشعه ماوراء بنفش است، افزود: طول موج های مختلف ناشی از نور کامپیوتر، مهتابی و آفتاب به سه قسمت A ، B و C تقسیم می شوند که هریک از این گروه ها با طول موج های مختلف می توانند روی پوست انسان تاثیرات منفی داشته باشند.

وی در ادامه طول موج اشعه ماوراء بنفش گروه B را در حد متوسط دانست و تصریح نمود: با توجه به اینکه طول موج این اشعه در گروه B بیشتر از سایر گروه ها است بنابراین خطر ایجاد سرطان پوست در این گروه نیز بیشتر است.

این متخصص پوست همچنین پیری و افتادگی پوست را از مهم ترین عوارض اشعه ماوراء بنفش در گروه A عنوان نمود و گفت: طول موج اشعه ای که از گروه A استخراج می گردد بسیار بیشتر از دو گروه دیگر است که این مسئله می تواند در پیری و افتادگی پوست تاثیر منفی داشته باشد.

وی همچنین در خصوص مضرات اشعه ماوراء بنفش ناشی از گروه C تاکید نمود: طول موج اشعه های ناشی از گروه C ترکیبی از طول موج های گروه های اول و دوم را دارد و می تواند مضرات هر دو گروه در این اشعه دیده شود.

دکتر احسانی با تاکید بر اینکه لامپ های مهتابی و نور کامپیوتر میزان اشعه بالایی دارند، اظهار نمود: افرادی که برای مدت طولانی یعنی بیش از شش ساعت در برابر نور این وسایل قرار می گیرند پیشنهاد می گردد از ضد آفتاب استفاده نمایند.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، آسیب روی قرنیه چشم را از دیگر عوارض نور کامپیوتر و مهتابی برشمرد و افزود: لازم است افرادی که در برابر نور کامپیوتر و مهتابی قرار می گیرند از عینک های آفتابی استفاده نمایند.

این متخصص پوست در پایان پیشنهاد نمود: کودکان به سبب اینکه پوست نازکی دارند لازم است درصورتی که در برابر نور آفتاب و یا کامپیوتر قرار می گیرند از کرم های ضد آفتاب استفاده نمایند.

منبع : pezeshkan.org

گردآوری : پایگاه اینترنتی ممتازنیوز

تاریخ نشر سه شنبه ۱۶ آبان   ملاحظه : ۱   | بازدید از صفحه اول


پزشکی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *