محتشم خوانی دردانشگاه آزاد مرسوم می‌شود

گردآوری توسط گروه آموزش ممتازنیوز

خبرگزاری آریا- معاون فرهنگی دانشگاه آزاد گفت: مراسم عزاداری در دانشگاه‌ها باید منطقی، علمی و همراه با احساس انجام شود.

به گزارش آریا،  طه هاشمی معاون فرهنگی دانشگاه آزاد در مراسم سوگواری سالار شهیدان با حضور مسئولان و کارکنان دانشگاه آزاد، ضمن تسلیت فرارسیدن ایام عاشورای حسینی، گفت: با پیشنهاد دکتر میرزاده سرپرست دانشگاه آزاد، محتشم خوانی در مراسم‌های مذهبی و فرهنگی دانشگاه آزاد مرسوم می‌شود.

وی با انتقاد از برخی سبک‌ها و نواهایی که در مجالس محرم به‌کار گرفته می‌شود، خاطر نشان کرد: متاسفانه بعضی از اشعار و ریتم‌هایی که در عزاداری‌ها استفاده می‌شود وهن‌آمیز و دور از شان سوگواری سالار شهیدان است.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد همچنین به علل واقعه عاشورا اشاره کرد و گفت: فلسفه قیام حضرت امام حسین(ع) بازگرداندن عقل و دین به جایگاه اصلی خود و زدودن خرافات و پیرایه‌ها از مکتب بود.

وی در ادامه با بیان این که ابعاد این اتفاق عظیم همچنان مجهول باقی مانده است، افزود: رمز اصلی ماندگاری این اتفاق بزرگ به موضوع عقلانیت و دیانت باز می‌گردد، امام حسین (ع) در اتفاق عاشورا ارتباط عقلانیت و دیانت را به منصه ظهور گذاشت، هر جا دیانت از عقلانیت فاصله گرفت، بشر به عقب بازگشت.

هاشمی افزود: در دین و مبانی اعتقادی ما بر روی موضوع دانش تکیه اساسی شده است، هر قدر که بشریت بتواند عقلانیتش را بارور ساخته و تولید علم کند می‌تواند، جایگاه خداوند را در نظام آفرینش بیشتر آشکار سازد.


خبرگزاری ممتاز به نقل از آریا
باز نشر: پایگاه اینترنتی خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *