محجوب در صحن علنی مجلس: رفع انحصار مخابرات محقق نشده است

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

شیوه‌ای که در حال حاضر در کشور در حوزه پست و مخابرات وجود دارد پایدار نخواهد بود و ادامه این روند سبب عقب ماندگی در تکنیک مخابراتی خواهد بود.
 
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی برداشته شدن انحصار و ایجاد بستر لازم برای توسعه بخش خصوصی در راستای توسعه و ارتقای شبکه اطلاعاتی و مخابراتی کشور از مهم‌ترین دلایل تغییر دستور بررسی لایحه تایید و وصول بخش غیردولتی پست و مخابرات اعلام کرد.
 
به گزارش ایلنا، علیرضا محجوب در موافقت با تغییر دستور وصول بخش غیردولتی در زمینه پست و مخابرات بیان داشت: شیوه‌ای که در حال حاضر در کشور در حوزه پست و مخابرات وجود دارد پایدار نخواهد بود و ادامه این روند سبب عقب ماندگی در تکنیک مخابراتی خواهد بود.
به گفته وی در حال حاضر آنچه که در کشور مطرح است انحصاری بودن مخابرات است. در حالی که موقعی که واگذاری صورت می‌گیرد انحصار برداشته می‌شود و بخش خصوصی با فراغ بال برای توسعه اقدام می‌کند که در کشور این امر محقق نشده است.
محجوب افزود: جمع کردن و فروش اموال، خصوصی سازی و جمع کردن و فروش اموال، ارتقای بخش خصوصی نیست، لذا برای توسعه شرکت مخابرات در مناطق محروم در روستا‌ها و افزایش سطح شبکه مخابراتی کشور نیازمند این تغییر بوده و باید قبل از بودجه اعتبارات آن تامین شود.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ