محدودیت برقی بخش صنعت تا پایان شهریور لغو شد

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران از اتمام محدودیت‌های اعمال شده برای مصرف برق صنایع تا پایان شهریور خبر داد.

به گزارش ممتاز نیوز، رجبی مشهدی گفت: امسال طبق توافقی که با صنایع داشتیم مصرفشان را کاهش تا بتوانیم نیاز مشترکان خانگی را تامین کنیم، اما به صنایع وعده می‌دهیم که محدودیت‌های آن‌ها تا پایان شهریور ماه به پایان خواهد رسید.

سخنگوی صنعت برق افزود: همکاران ما در تمامی بخش‌های صنعت برق در تلاشند تا این هفته را بدون خاموشی و یا با کمترین خاموشی پشت سر بگذاریم. اگر همه مشترکان به خصوص در ساعات اوج مصرف (۱۲ تا ۱۸ و ۲۰ تا ۲۳) از وسایل پرمصرف استفاده نکنند برای تامین برق پایدار همه مشترکان بسیار کمک کننده خواهد بود.

رجبی مشهدی در خصوص شناسایی و کشف مراکز غیر مجاز استخراج رمزارز که بار سنگینی بر روی دوش شبکه برق کشور هستند گفت: تا کنون ۲۱۶ هزار مرکز غیر مجاز با کمک مردم کشف و شناسایی شده و این روال کشف به صورت روزانه ادامه دارد، اما از آنجایی که این مراکز فراگیر است، شناسایی آن‌ها به آسانی امکان پذیر نیست لذا از مردم می‌خواهیم در صورت اطلاع، موارد را در سایت “سمات ” شرکت توانیر گزارش دهند و تا سقف ۲۰ میلیون تومان پاداش نقدی دریافت کنند.

وی در خصوص آمار پرمصرف‌های برق اظهار داشت: مشترکان خیلی پر مصرف ما که دو برابر الگوی مصرف برق مصرف می‌کنند، ۲/۶ درصد یعنی ۸۰۰ هزار مشترک از ۳۰ میلیون مشترک که اگر مصرف خود را کاهش دهند علاوه بر کم شدن هزینه صورتحسابشان باعث برق رسانی بهتر به سایر مشترکان نیز می‌شوند.

رجبی مشهدی در خصوص وضعیت خاموشی‌ها در پاییز و زمستان گفت: تمام تلاش ما این است که با تامین منابع سوخت پشتیبان و مایع در پاییز و زمستان خاموشی برق نداشته باشیم و در این خصوص وزارت نفت هم همکاری دارد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ