محدودیت در پوشش بیمه‌ای هنرمندان

گردآوری توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز

بینا:هنرمندان و نویسندگان مورد تأیید صندوق اعتباری حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان مطابق با روال معمول از خدمات تأمین‌اجتماعی بهره‌مند خواهند شد.

هنرمندان و نویسندگان مورد تأیید صندوق اعتباری حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان مطابق با روال معمول از خدمات تأمین‌اجتماعی بهره‌مند خواهند شد.

معاون فنی و درآمد سازمان تأمین‌اجتماعی با تاکید بر اینکه ارائه خدمات بیمه‌ای و درمانی به هنرمندان و نویسندگان از افتخارات سازمان تأمین‌اجتماعی است، گفت: هنرمندان و نویسندگان با معرفی صندوق اعتباری حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان از خدمات تأمین‌اجتماعی بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش ایسنا، محمد حسن زدا مسائل مطرح شده در رابطه با توقف خدمت‌رسانی تأمین‌اجتماعی به هنرمندان و نویسندگان را بی‌اساس دانست و گفت: استفاده‌کنندگان از این قانون بخشی از حق‌بیمه را شخصاً پرداخت می‌کنند و مابه‌التفاوت حق‌بیمه این اشخاص نیز از طریق صندوق اعتباری حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: به دنبال تأخیر صندوق اعتباری حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان در پرداخت مابه‌التفاوت حق‌بیمه هنرمندان و نویسندگان و ایجاد بدهی در این حوزه؛ سازمان تأمین‌اجتماعی علی‌رغم مساعدت و تذکر مکرر در این زمینه به ناچار محدودیت‌های مقطعی در رابطه با پذیرش اشخاص تازه ایجاد کرد.

معاون فنی و درآمد سازمان تأمین‌اجتماعی بدهی صندوق مذکور بابت بیمه هنرمندان و نویسندگان را بالغ بر ۲۹ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: درحال‌حاضر با حصول توافقات اولیه و پرداخت حدود ۲ میلیارد تومان از این بدهی، محدودیت‌های ایجاد شده نیز در حال رفع است و هنرمندان و نویسندگان مورد تأیید صندوق اعتباری حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان مطابق با روال معمول از خدمات تأمین‌اجتماعی بهره‌مند خواهند شد.

زدا با تاکید بر اینکه بروز این مشکل ناشی از عدم پرداخت حق‌بیمه از سوی صندوق اعتباری بوده است، افزود: سازمان تأمین‌اجتماعی برای خدمت‌رسانی به هنرمندان و نویسندگان از هیچ‌گونه همراهی و کمکی دریغ نمی‌ورزد و امیدواریم با عمل کردن صندوق اعتباری حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان به تعهدات خود درقبال این عزیزان شاهد تداوم خدمت‌رسانی تأمین‌اجتماعی به هنرمندان باشیم.


شبکه اطلاع رسانی بانک و بیمه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ