محرومیت مادام‌العمر بن‌همام از فعالیت‌های فوتبالی

۲۷م آذر ،

  به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «فیفا»، «محمد بن همام» عضو کمیته اجرایی فیفا و رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا، از تمام سمت‌های فوتبالی خود استعفا داده و اعلام کرد دیگر فعالیتی در زمینه فوتبال ندارد. وی استعفای خود را با ارسال نامه‌ای به تاریخ ۱۵ دسامبر به اطلاع مسئولان فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا رسانده است.

البته بنا بر قوانین اخلاقی فیفا، با وجود این استعفا تحقیقات در مورد اتهامات وارده به بن همام همچنان به قوت خود باقی است. بخش قضایی فیفا نیز تصمیم گرفته است که وی را برای همیشه از هرگونه فعالیت مرتبط با فوتبال محروم کند.

تصمیم محرومیت مادام‌العمر بن‌همام بر اساس نتایج اعلام شده در آخرین گزارش «مایکل گارسیا» رئیس اتاق قضایی کمیته اخلاقی فیفا اتخاذ شده است. در این گزارش تأکید شده بود که بن همام بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۱ در زمان تصدی ریاست کنفدراسیون آسیا و عضویت در کمیته اجرایی فیفا، بارها مقررات بند ۱۹ قوانین اخلاقی فیفا را نقض کرده که همین امر به محرومیت مادام‌العمر وی منجر شده است.

در سال ۲۰۱۱ بود که بن همام قطری که برای رسیدن به ریاست فیفا در تلاش بود، به دریافت رشوه و فساد مالی متهم شد. او تاکنون از پذیرش این اتهام و کناره‌گیری از سمت خود مقاومت کرده بود. بن‌ همام از سال ۱۹۹۶ عضو کمیته اجرایی فیفا بوده و اعلام کرده به دلیل رقابت برای ریاست فیفا برای او پرونده‌سازی شده است.


Varzesh3.com | ورزش ۳
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.