محسنی‌ثانی: احتمال مرگ طبیعی ستار بهشتی وجود دارد/ به صحن علنی گزارش تفسیری می‌دهیم

۲۲ آبان ،

uu.jpg

رییس کمیته امنیت داخلی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به جلسه بعدازظهر این کمیسیون برای بررسی مرگ ستار بهشتی وبلاگ‌نویس ایرانی، گفت: احتمال اینکه ستار بهشتی به مرگ طبیعی مرده باشد وجود دارد.

محمدرضا محسنی‌ثانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت که جلسه امروز کمیته امنیت داخلی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با حضور دولت‌آبادی دادستان تهران، سردار ساجدی‌نیا فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ و سلیمانی مدیرکل زندان‌های تهران برگزار شد.

وی در توضیح جمع‌بندی‌های حاصل از این جلسه، گفت: با توجه به اینکه هیچگونه استنادی که بتوان به آن تکیه کرد در این رابطه که قصور و تقصیری از جانب ماموران وجود داشته باشد به نتیجه نرسیده است و از سوی دیگر نتیجه اولیه پزشکی قانونی دال بر این است که هیچگونه آثار موثری در فوت ایشان (ستار بهشتی) وجود نداشته است باید منتظر ماند تا نتیجه نهایی آزمایشات به دست ما برسد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: با توجه به انجام اقدامات کامل کالبدشکافی ستار بهشتی و انجام نمونه‌گیری‌های کامل، باید منتظر نتیجه آزمایشات ماند تا نتیجه قطعی‌تر مشخص شود، از سوی دیگر دستگاه قضایی نیز بررسی‌های خود را آغاز کرده است که امیدواریم سریعتر دستگاه قضایی به نتیجه برسد.

وی ادامه داد: البته ممکن است اعلام نتیجه قطعی آزمایشات مقداری طول بکشد که این نیز امری طبیعی به سبب نحوه بررسی آزمایشات به شمار می‌آید.

محسنی‌ثانی در ادامه خاطرنشان کرد: در مورد مرگ ستار بهشتی می‌توان این موضوع را اعلام کرد که با توجه به نظرات اولیه پزشکی قانونی، عوامل موثری که بتواند در فوت این وبلاگ‌نویس ایران موثر باشد وجود ندارد مگر آنکه آزمایشات چیز دیگری را نشان دهد.

رییس کمیته کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: تاکنون نتیجه آزمایشات به صورت کامل مشخص نشده است چرا که طبیعتا نتیجه آزمایشات بافت‌های نسوجات بدنی بسیار سریع قابل بررسی نیست که این از خاصیت اینگونه آزمایشات است، باید نتیجه این آزمایشات مشخص شود تا بتوان قطعا در مورد مرگ ایشان اظهارنظر کرد.

وی اضافه کرد: البته در این رابطه رسانه‌ها بخصوص رسانه‌های معاند انقلاب بزرگ‌نمایی انجام می‌دهند که این امر به خاطر آن است که مرحوم مدت‌ها با نیروهای معاند ضدانقلاب در خارج از کشور از طریق وبلاگ و یا ایمیل‌هایش ارتباط نزدیکی برای تغذیه نیروهای ضدانقلاب داشته است که به همین سبب آنها در این زمینه پروژه‌سازی می‌کنند، رویکردی که طبیعتا با واقعیات فاصله بسیار دارد.

محسنی‌ثانی در عین حال گفت که امکان اینکه این مرگ، مرگ عادی و طبیعی نیز باشد، وجود دارد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مورد احتمال برگزاری جلسه آینده کمیته امنیت داخلی در مورد مرگ ستار بهشتی، گفت: این موضوع بستگی به پیگیری‌های آینده دارد که در صورت نیاز جلساتی را برگزار می‌کنیم تا به نتیجه قطعی‌تری دست پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه نتیجه حاصل از دلایل مرگ ستار بهشتی به کمیسیون امنیت ملی و صحن علنی گزارش تفسیری خواهد شد، اظهار کرد: بعد از قطعی‌تر شدن نتیجه بازرسی بازپرسان و آزمایشات پزشکی قانونی، گزارش تفسیری تکمیلی را به صحن ارائه خواهیم کرد.

محسنی‌ثانی در پایان در مورد احتمال بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از زندان اوین با هدف بررسی دلایل مرگ ستار بهشتی، گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچون سنوات قبل برنامه بازدید از زندان‌های مختلف کشور را دارد که در همین جهت از زندان اوین نیز بازدیدی خواهد داشت که این کمیسیون ارتباطی به مرگ ستار بهشتی ندارد.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *