مخابرات: آماده حل و فصل مسائل هستیم/نمیدانیم ادعای مخابرات در مورد عدم تحویل ساختمانها چیست و باید مذاکره کنیم

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

معاون شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه اختلاف حساب میان این شرکت با شرکت ارتباطات زیرساخت بحث جدی نبوده و با رایزنی و برپایی جلسه قابل حل است از آمادگی مخابرات برای رفع مسائل و مشکلات مالی با شرکت زیرساخت خبر داد.
 
وی در گفتگو با مهر، با تاکید بر اینکه با شرکت مخابرات ایران با شرکت ارتباطات زیرساخت در زمینه مبلغ بدهی ۴۵۰ میلیارد تومانی اختلاف نظر دارد اظهار داشت: باید جلسه ای میان شرکت مخابرات و زیرساخت برگزار شود تا در این جلسه به جمع بندی برسیم.
 
وی با اشاره به پرداخت مبلغ ۷۵ میلیارد تومان از سوی مخابرات به شرکت زیرساخت در روز قبل گفت: پرداخت مخابرات به زیرساخت رویه ثابتی دارد به نحوی که مخابرات بابت هزینه های ماهیانه لینک های ارتباطی و درصد مکالمات، مبالغی را به شرکت زیرساخت پرداخت می کند که این ۷۵ میلیارد تومان نیز در همین راستا صورت گرفته و در این زمینه اختلاف نظری وجود ندارد.
 
سخنگوی شرکت مخابرات ایران با تاکید براینکه در مورد مبلغ ۴۵۰ میلیارد تومان نمی گوییم حق با ما یا با زیرساخت است بلکه معتقدیم که باید با حضور طرفین این مبلغ مورد بررسی قرار گیرد افزود: مخابرات ۹ درصد درآمدش را سالانه به شرکت ارتباطات زیرساخت پرداخت می کند و با این وجود اختلاف بر سر مبلغ ۴۵۰ میلیارد تومان با مذاکره قابل حل است و این مبلغ نسبت به تراکنش های مالی دو شرکت رقم بسیاری نیست.
 
وی با تاکید براینکه تا زمانی که این بدهی ثابت نشود نمی توان آن را پرداخت کرد گفت: شرکت مخابرات ایران از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تقاضا دارد که از شرکتهای زیرمجموعه خود بخواهد این مساله را حل کنند.
 
وی در مورد ساختمانها و املاکی که شرکت ارتباطات زیرساخت مدعی است باید از سوی مخابرات به این شرکت بازگردد نیز به مهر گفت: تمامی ساختمانهای اصلی مخابرات مانند ساختمان بی سیم، میدان امام و ال سی تی در اختیار دولت است و مخابرات پس از خصوصی شدن ساختمان دولتی ندارد؛ با این حال نمی دانیم این ادعا چیست و باید با مذاکره به این مورد رسیدگی شود.
 
به گزارش مهر، شرکت ارتباطات زیرساخت با اعلام بدهی ۴۵۰ میلیارد تومانی مخابرات، دستور توقف فروش پهنای باند اینترنت به مخابرات را صادر کرده است.

ایستنا
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *