مخالفت آمریکا با حمله اسرائیل به ایران/ سخنگوی کاخ سفید: هنوز زمان و فضای کار برای دیپلماسی وجود دارد

امریکا روز دوشنبه تاکید کرد به رغم افزایش گمانه زنی ها در اسرائیل در مورد نواخته شدن طبل جنگ علیه ایران، واشنگتن از تلاش های دیپلماتیک خود برای حل اختلاف هسته‌ای با ایران دست نخواهد کشید.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد: جی کارنی سخنگوی کاخ سفید به خبرنگاران گفته است واشنگتن خود را نسبت به مذاکرات قدرت های جهان وایران در مورد آمال هسته ایش متعهد دانسته ومعتقد است که هنوز یک روزنه زمانی برای همکاری آنان باز است .

کارنی در هواپیما گفت: ما همچنان معتقدیم که هنوز زمان و فضای کار برای دیپلماسی وجود دارد ، فرصت برای ایران جهت پیشبرد این فرآیند باقی است.

کارنی ظاهرا با اشاره به گفت وگوهای امریکا با دولت نتانیاهو گفت: واشنگتن برای ‘ شرکایش ‘ تصریح کرده است که زمان پیگیری مسیر دیپلماتیک دریک خط سیر دوگانه به همراه تشدید تحریم ها وجود دارد. دلیل کافی برای تداوم مذاکرات پنج به علاوه یک تا زمانی که وقت و فضای کار اجازه می دهد وجود دارد.

اسرائیل می خواهد اطمینان حاصل کند که ایران از قابلیت ساخت سلاح های اتمی برخوردار نخواهد شد. اوباما تاکید کرده است موضع وی که روز دوشنبه توسط کارنی تقویت شده است بازداشتن ایران از دستیابی به سلاح‌های هسته ای است .

اظهارات کارنی همزمان با تشدید گمانه زنی در مطبوعات اسرائیل در مورد احتمال حمله اسرائیل به ایران ایراد شده است .

/۲۹۲۹

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ